Rezultate te kerkimit per termin: +Buzo

Meta: total 195 / total_found 195 / time 0.000 / keyword[0] buzo / docs[0] 195 / hits[0] 303 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2019-04-03

Armando Bora sjell historinë e dy burrave

Në orët e vona të natës, në një stacion të harruarr autobuzi në periferi të qytetit të Sidneit, jo larg bregut shkëmbor të oqeanit Paqësor, do të takohen Norm dhe Ahmed për të na treguar një histori të vjetër sa vetë historia e njerëzimit. Norm dhe Ahmed, vepra e shkruar nga Al

Manastirliu: Brenda tre muajsh, spitali i Gjirokastrës me aparatura të reja
  • 2018-01-25

Manastirliu: Brenda tre muajsh, spitali i Gjirokastrës me aparatura të reja

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi spitalin rajonal të Gjirokastrës, ku një ekip mjekësh nga spitalet universitare të Tiranës, po japin shërbime shëndetësore të specializuara, duke plotësuar kështu nevojat e pacientëve të këtij qarku, që der

No Pic available
  • 2017-04-04

Shqiptari me grupin terrorist plan për vrasjen e liderit të djathë në Gjermani

Një gjykatë gjermane ka dënuar dje (3 prill) me burgim të përjetshëm një militant të Shtetit Islamik, i akuzuar për një sulm të dështuar me bombë në një stacion hekurudhor, ndërsa në burg kanë mbetur edhe tre bashkëpunëtorët. Marco Gaebel, 29-vjeç, qytetar gjerman, krijoi në s

Ngjarja në Shëngjergj, publikohen fotot e para të viktimës
  • 2016-10-18

Ngjarja në Shëngjergj, publikohen fotot e para të viktimës

Policia ka publikuar fotot e para të Besnik Pudjes, i cili ka humbur jetën disa ditë më parë nga një plumb pistolete në fshatin Shëngjergj të Tiranës. Pudja u gjet i vdekur me një plumb pas koke dhe sipas policisë vdekja e tij konsiderohet si vetëvrasje, por prokuroria e ka regjistruar

Vdekja e kultivuesit te kanabisit pervec te arrestuarve edhe dy te tjere kane dijeni
  • 2016-10-17

Vdekja e kultivuesit te kanabisit pervec te arrestuarve edhe dy te tjere kane dijeni

Ne vendin ku ndodhi vrasja per drogen ne fshatin Kollagjesh te Shengjergjit dyshohet te kene qene te pranishem edhe dy persona te tjere pervec 3 te arrestuarvebr br Policia e Tiranes ka dyshime te arsyeshme nisur nga deshmite ne fshatrat rreth vendngjarjes por edhe nga ato pak prova qe u gjeten ne

Fotot e viktimës në hambarin me hashash në Shëngjergj (Pamje të rënda)
  • 2016-10-17

Fotot e viktimës në hambarin me hashash në Shëngjergj (Pamje të rënda)

Pasi solli detaje të ngjarjes së ndodhur më 7 tetor në hambarin me hashash të Kollogjeshit, në Shëngjergj, Lapsi.al ka mundur të sigurojë edhe fotot e 36 vjeçarit Besnik Pudja, pasi mbërriti policia. Në këto foto Besnik Pudja shihet i shtrirë përtokë, me fytyrën sipër, me duart e v