Rezultate te kerkimit per termin: +Bylis

Meta: total 1000 / total_found 2905 / time 0.001 / keyword[0] bylis / docs[0] 2905 / hits[0] 5605 /
ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!
  • 2019-04-08

ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!

Problemet për naftëtarët e kompanisë ARMO duket se nuk mbarojnë kurrë. Prej disa muajsh, puna në uzinën e Ballshit dhe në rafinerinë e Fierit vijon e pandërprerë dhe protestat e naftëtarëve duket se janë lënë pas, por, problemet e vjetra kanë mbetur ende pa zgjidhje. Rreth 1 mijë

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën
  • 2019-02-20

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u mblodh sot për të analizuar sjelljet josportive të evidentuara gjatë ndeshjeve të fundjavës, në Kategorinë Superiore dhe në ligat e ulëta. Sjellja e tifozëve të Tiranës, Teutës dhe Kukësit, ka qenë në fokusin e Komi

No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare
  • 2019-01-29

Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare

Një histori e familjes së kohëve tona, shkruar nga Tracy Letts, do të vijë së shpejti në skenën e ArtTurbina nën regjinë e Spiro Dunit. Regjisori ka nisur provat për të sjellë këtë vepër jo të lehtë nga ana regjisoriale. “Gusht: Portret Familjar” është një komedi e z

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi
  • 2019-01-23

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi

Vllaznia mori një fitore inkurajuese ndaj Kamzës në Reshit Rusi në sfidën e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Edhe pse Kamza kaloi e para në epërsi me Mehmetin, kuqeblutë e Hasan Likës arritën të përmbysnin shifrat në pjesën e dytë me golat e Markut dhe Junio

No Pic available
  • 2019-01-12

Ditë miqësoresh, Teuta barazon me Kastriotin, Skënderbeu dominon Bylisin

Teuta-Kastrioti         1-1 Edhe këtë të shtunë kanë vijuar ndeshjet miqësore për disa nga skuadrat e Kategorisë Superiore, që i vijojnë përgatitjet në Shqipëri. Skuadra e Teutës, forcë e tretë e kampionatit dhe me ambicie maksimale në këtë sezon ka barazuar 1-1 në testi