Rezultate te kerkimit per termin: +Bylisit

Meta: total 1000 / total_found 1371 / time 0.000 / keyword[0] bylisit / docs[0] 1371 / hits[0] 2076 /
Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë
  • 2019-01-13

Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë

Elmir Asani prej ditës së sotme është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Asani u bashkua ditën e djeshme me ekipin në Tropikal Resort, ku është prezantuar me grupin dhe stafin teknik. Mesfushori u aktivizua në miqësoren ndaj Bylisit, ku zhvilloi një paraqitje mjaft pozitive si dhe shë

Tirana mposht edhe Bylisin, Superiorja 1 pikë larg
  • 2018-04-07

Tirana mposht edhe Bylisin, Superiorja 1 pikë larg

Tirana është vetëm një pikë larg rikthimit në Superiore, gjë që mund ta bëjë fundjavën e ardhshme, në praninë e tifozëve të saj, në Selman Stërmasi. Në stadiumin Adush Muça të Ballshit, kryeqytetasit morën fitoren e parë sezonale ndaj Bylisit, teksa arritën të shënojnë dy g

No Pic available
  • 2018-03-30

Turizmi Kulturor, projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit

No Pic available
  • 2018-03-29

Turizmi Kulturor, Kumbaro zbulon projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit

Tirana e pëson në fund, Bylisi barazon me 11-metërsh
  • 2018-02-18

Tirana e pëson në fund, Bylisi barazon me 11-metërsh

Supersfida e javës së 16-të të Grupit B të Kategorisë së parë ka përfunduar me barazim 1-1 në Adush Muça. Ndeshja kishte një nivel të kënaqshëm, dhe të dyja skuadrat kanë shfaqur një futboll tërheqës me aksione të shumta. Megjithëse Tirana ishte superiore për shumicën e kohë

Shkëlqen sërish Tirana, 4 gola Naftëtarit për ta mbyllur vitin me fitore
  • 2017-12-22

Shkëlqen sërish Tirana, 4 gola Naftëtarit për ta mbyllur vitin me fitore

Tjetër fitore me goleadë për Tiranën që i bëri mbylljen më të mirë vitit 2017. Bardheblutë triumfuan 4-0 në transertën e Kuçovës përballë Naftëtarit vendas që është edhe skuadra më e dobët e grupit B të Kategorisë së Parë. Skuadra e Ze Marias zgjidhi gjithçka që në pjes

Dhuna ndaj gjyqtarit, Disiplina masakron Këlcyrën
  • 2017-12-15

Dhuna ndaj gjyqtarit, Disiplina masakron Këlcyrën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit këtë herë nuk kurseu klubin e Këlcyrës, pas ngjarjeve të ndodhura në ndeshjen me Përmetin e fundjavës së shkuar, ku u dhunua gjyqtari kryesor i ndeshjes Albi Paço. I mbledhur këtë të premte, Disiplinori vendosi që të për