Rezultate te kerkimit per termin: +Bylykbashi

Meta: total 1000 / total_found 3443 / time 0.001 / keyword[0] bylykbashi / docs[0] 3443 / hits[0] 6752 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Këshilltari i CDU: Rama kanabizoi dhe kriminalizoi vendin, çfarë turpi!

PD ka shpalosur gjatë paradites programin ekonomik me të cilin po kërkon votën e shqiptarëve. I pranishëm në takim këshilltari politik i CDU hodhi kritika të ashpra në adresë të kreut të qeverisë që sipas tij kanabizoi vendin dhe largoi shqiptarët. Pasi kanë kontribuar për të hart

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-27

Zbulohet emrat e parë në listën e PD në Durrës. Paloka humbet pikë

Kanë dalë në media emrat e parë nga lista e kandidatëve për deputetë në qarkun e Durrësit do të kryesohet nga Oerd Bylykbashi. Kryesuesi i listës së Durrësit do të jetë Oerd Bylkybashi. Edi Paloka ka zbritur shumë poshtë, duke qenë i katërti. Kreu i PAA-së Agron Duka do të jetë

No Pic available
  • 2017-05-24

Zbulohen emrat e sigurt në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së

Pas marrëveshje me Ramën, Basha ka filluar punën për përpilimin e listës së deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit. Mësohet se pjesë e kësaj liste do jenë edhe ata që cilësohen fitues të sigurt pasi do të jenë kryesues të listave. Emra të tillë si: Edi Paloka, Arben Ristani, Dhur

No Pic available
  • 2017-05-23

Nis punën komisioni për rivlerësimin e gjyqtarëve e prokurorëve

Puna për konstituimin e komsionieve te vettingut ka nisur zyrtarisht, ndërsa sot u mblodh komsioni ad hock me 6 anëtarë që do të verifikojë kandidaturat për këto institucione. Komisioni parlamentar ka 10 ditë kohë për të filtruar 193 kandidatë, ndërsa do i referojë dy komsioneve të

Mblidhet komisioni, Vettingu nis rrugën
  • 2017-05-23

Mblidhet komisioni, Vettingu nis rrugën

Komisioni i Verifikimit të Kandidatëve për Vettingun nuk humbi kohë pas vendimit të Parlamentit për plotësimin e tij me anëtarët e opozitës dhe nisi nga puna për të shqyrtuar dosjet e 193 personave që kanë aplikuar për 25 vendet vakante për Vettingun e prokurorëve, gjyqtarëve dhe p