Rezultate te kerkimit per termin: +Byros +Politike

Meta: total 1000 / total_found 1785 / time 0.005 / keyword[0] byros / docs[0] 3227 / hits[0] 5030 / keyword[1] politike / docs[1] 187968 / hits[1] 397289 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën
  • 2019-03-23

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën

Ekskluzive / Libri i Kaloçit, Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga funksionari i lartë i Komitetit Qendror, Enver Halili, i cili informon rreth a

No Pic available
  • 2019-02-27

Basha kujton pushkatimin e 22 intelektualëve: Xhelatë kemi ende në drejtësi dhe shtet

Kreu demokrat Lulzim Basha ka kujtuar sot 68-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualeve shqiptarë nga regjimi komunist. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha shkruan ndër të tjera se përditë riqarkullohen emra xhelatësh në institucionet e drejtësisë e në institucionet e s

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?
  • 2019-02-24

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?

Ambasadori i BE, Soreca theksoi ditët e fundit se “qeveria dhe opozita duhet të angazhohen në një dialog konstruktiv për të kaluar këtë situatë. Çështja është sesi Shqipëria mund të ecë përpara drejt BE”. Deputeti gjerman, Florian Hahn, zëdhënës i grupit parlamentar C

Kadareja dhe Byroja politike në ekzil
  • 2019-01-28

Kadareja dhe Byroja politike në ekzil

– Sot, në ditëlindjen e shkrimtarit Zija Çela Nuk e di pse mu kujtua shkrimi Vepra e Ismail Kadaresë nuk pranon asnjë kadastër, që e pata botuar më 5 shkurt 1991 në gazetën Zëri i popullit, në atmosferën e zhurmës që bëhej atëherë për strehimin e tij politik në Francë. Ps

Dalin emrat, 9 ish-sigurimsa të Enverit janë emëruar drejtorë në SHISH
  • 2019-01-27

Dalin emrat, 9 ish-sigurimsa të Enverit janë emëruar drejtorë në SHISH

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Enkelejd Dalibeaj ka denoncuar sot emërimin në poste të larta drejtuese në Shërbimin Informativ Shtetëror, të 9 personave, të cilët kanë qenë pjesë të Sigurimit të Shtetit në kohën e diktaturës. Sipas PD këto emërime janë bërë pas ardhj