Rezultate te kerkimit per termin: +Cakajt

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] cakajt / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Shenasi Rama: Saliu e bëri leckë Bashën para SHBA, ska reformë
  • 2016-06-10

Shenasi Rama: Saliu e bëri leckë Bashën para SHBA, ska reformë

Veprimtari shqiptar në SHBA, Shenasi Rama, një ndër themeluesit e Partisë Demokratike, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, ka komentuar përplasjen mes opozitës shqiptare dhe Uashingtonit për Reformën në Drejtësi. Rama shprehet se Sali Berisha e ka bërë leckë Lulzim Bashën, d

Pas 12 seancash/ Del në gjyq dëshmitari kundër Gjikës
  • 2014-05-06

Pas 12 seancash/ Del në gjyq dëshmitari kundër Gjikës

Për herë të parë pas 12 seancash, Gjykata e Tiranës ka  administruar dje një dëshmi të Bashkim Cakajt, ish- anëtar i KRrT-së Vlorë, e cila rëndon pozitën e kryebashkiakut të Vlorës Shpëtim Gjika, në procesin gjyqësor ku ai është i pandehur për akuzën e falsifikimit të doku

No Pic available
  • 2013-03-11

Projekti 200-vjeçar grek për aneksimin e Himarës

Koço Kokëdhima u rikthehet rrënjëve të të parëve. Jo rastësisht. Jo pa qëllim. Bën pemën gjenealogjike, kthehet shekuj prapa, te historia e të parëve të gjakut të vet që erdhën në të shkuarën e larg

No Pic available
  • 2011-11-12

3 te medhenjte e diktatures Rama Kadare Agolli strategji per enciklopedine e komunizmit

Enciklopedine e komunizmit nuk do ta bejne dhe s039mund ta bejne dot as revizionistet dhe as emigrantet qofshin keta me banim ne Moske qofshin me banim ne Zvicer. Ate do ta bejne bijte e revolucionit shkrimtaret e vertete revolucionare. Kete fjali Ismail Kadare e ka thene ne maj te vitit 1977 ne nr.