Rezultate te kerkimit per termin: +Caktohen

Meta: total 1000 / total_found 1342 / time 0.000 / keyword[0] caktohen / docs[0] 1342 / hits[0] 1478 /
No Pic available
  • 2017-05-19

Zgjedhjet, nuk do ta zvarrisin punën e Gjykatës Speciale

Në muaji qershor supozohet të nis punën Gjykata Speciale me seli në Hagë. Mirëpo, pikërisht këtë muaj do të mbahen edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Pavarësisht që zgjedhjet do të mbahen në qershor, nuk do të këtë zvarritje të punës së Dhomave të Specializua

Ançeloti kundër gjyqtarit Kasai: Fitore e grabitur
  • 2017-04-19

Ançeloti kundër gjyqtarit Kasai: Fitore e grabitur

Karlo Ançelotti, trajneri i Bayern Munich, ka qenë shumë kritik me gjyqtarin Viktor Kassai, të cilin e fajëson për humbjen në Santiago Bernabeu dhe eliminimin prej Ligës së Kampioneve. Në çerekfinalet e Champions-it duhet të caktohen gjyqtarë me cilësi më të lartë. Sonte arbitri nuk

No Pic available
  • 2017-04-02

Asambleja e PS duhet të kërkojë formimin e një qeverie të re të së majtës

Koço Kokëdhima i është drejtuar me një letër të hapur Asamblesë Kombëtare të PS, ku i parashtron platformën për Kongresin e Partisë Socialiste të 29 prillit 2017. Ndër të tjera, Kokëdhima kërkon që Asambleja të kërkojë krijimin e një qeverie të re të së majtës si garanci p

Ndryshimet në qeveri, mblidhet kryesia  e PS
  • 2017-03-13

Ndryshimet në qeveri, mblidhet kryesia  e PS

Kryeministri Edi Rama pritet që të mbledhë sot  kryesinë e Partisë për të diskutuar lidhur me ndryshimet në kabinetin qeveritar.  Pjesë e diskutimeve do të jenë edhe emërimet e reja në 4 ministritë e lëna bosh. Gjithashtu kryesia do të organizojnë punët dhe detyrat që   do tu

No Pic available
  • 2017-03-06

Çfarë është ikona në Kishën Orthodhokse?

Nga Miron Çako Në vitet e përndjekjeve pagane kundër krishterimit shekulli I deri në IV, të krishterët e hershëm, për mos tu kuptuar nga përndjekësit,  përdornin simbole alegorike, me shkronja greke ose me figura, psh , që duke u lexuar së bashku kanë kuptimin e fjalës peshk, por si

No Pic available
  • 2017-03-05

Ngrihet Policia Vullnetare, detyrat e strukturës së re

Mazhoranca qeverisëse synon të shtojë me ligj masat e sigurisë, për tiu përgjigjur në kohë dhe me efikasitet çdo skenari për destabilizimin e vendit, prishjen e rendit dhe të qetësisë publike, si dhe situatave të emergjencave civile. Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një

Kategoria I, Lushnja thyhet në shtëpi, Kamzën e ndal Burreli
  • 2017-03-04

Kategoria I, Lushnja thyhet në shtëpi, Kamzën e ndal Burreli

Në ndeshjen e javës së fundit të fazës së grupeve, Lushnja kryesuese e Grupit B të Kategorisë së Parë, ndalet në mënyrë të papritur në stadiumin Roza Haxhiu. Lagunarët u mundën me rezultatin 1-0 nga Pogradeci, duke humbur mundësinë për të siguruar një avantazh të konsideruesh