Rezultate te kerkimit per termin: +Caktohen

Meta: total 1000 / total_found 1365 / time 0.000 / keyword[0] caktohen / docs[0] 1365 / hits[0] 1502 /
Caktohen gjyqtarët për ish-ministrin, paralajmëron Tahiri: Nga sot do flas edhe unë!
  • 2019-04-03

Caktohen gjyqtarët për ish-ministrin, paralajmëron Tahiri: Nga sot do flas edhe unë!

Vetëm pak ditë më parë, Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda pranoi në seancën paraprake kërkesën e prokurorëve për të marrë si të pandehur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Këtë të mërkurë është hedhur edhe shorti për trupën gjykuese që do të drejtojn

No Pic available
  • 2018-11-10

The day after Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit më 11 nëntor 1918. Katër perandori u shkatërruan dhe harta e Europës ndryshoi. Lufta e I Botërore ishte një makineri vdekjeprurëse. Industrializ

Kukësi, bashkia e katërt që mban larg të miturit nga burgu
  • 2018-11-10

Kukësi, bashkia e katërt që mban larg të miturit nga burgu

Të miturit që kanë probleme të lehta me ligjin edhe në qytetin e Kukësit do të angazhohen në programe të posaçme socializuese në qendrat sociale të Bashkisë, falë marrëveshjes së nënshkruar mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Bashkisë së këtij qyteti. Me nënshkrimin e kësaj ma

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator
  • 2018-09-21

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi, por emrat nuk bëhen të ditur deri në seancën gjyqësore të radhës, pra më 25 shtator. Në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë p

Negociatat, Rama: Puna përgatitore kërkon cilësi. Hahn: Vijoni me Vettingun
  • 2018-07-17

Negociatat, Rama: Puna përgatitore kërkon cilësi. Hahn: Vijoni me Vettingun

Komisioneri i zgjerimit në BE, Johanes Hahn, po zhvillon një mbledhje me qeverinë shqiptare të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë shqiptare, në prani të zyrtarit të lartë të BE-së, ka theksuar se procesi deri në marrjen e rekomandimit të çeljes së negociatave nuk do

No Pic available
  • 2018-06-24

ZGJEDHJE NË TURQI: KA ENDE SHANS DEMOKRACIA?

Votimet të dielës në Turqi (24.06) janë ndoshta më të rëndësishmet në historinë e Turqisë moderne. Nëse fiton presidenti turk, Erdogan konsolidohet pushteti i një njeriu të vetëm. Por as opozita turke nuk duhet injoruar. 24 Qershor 2018. Turqit votojnë për zgjedhjet parlamentare dhe

Të ndaluarit sfidojnë prokurorët: Gjeni video që e dogjëm ne sportelin!
  • 2018-04-02

Të ndaluarit sfidojnë prokurorët: Gjeni video që e dogjëm ne sportelin!

Prokurorë dhe oficerë të policisë gjyqësore të Kukësit zbarkuan gjatë të hënës në Tiranë, ku kanë marrë në pyetje 23 personat e arrestuar pas protestës dhe shkatërrimeve në pikën e pagesës së tarifës për Rrugën e Kombit. Të arrestuarit janë pyetur në ambientet e Drejtoris