Rezultate te kerkimit per termin: +Caktoni

Meta: total 107 / total_found 107 / time 0.000 / keyword[0] caktoni / docs[0] 107 / hits[0] 117 /
No Pic available
  • 2017-06-02

Veliaj prezanton 1147 administratorët e pallateve

Bashkia e Tiranës ka finalizuar sot ngritjen e 1261 asambleve të pallateve si dhe emërimin e 1147 administratorë që janë gati të fillojnë punën për mirëmbajtjen e ambienteve të përbashkëta.  Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj prezantoi nga Amfiteatri i Parkut të Liqen

No Pic available
  • 2017-04-30

Meta: Ti japim mundësi Petrit Vasilit të bëhet kryeministër

Një ditë pasi dorëzoi drejtimin e LSI, në pritje për të marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit Ilir Meta kërkoi nga votuesit e forcës politike që ai drejtoi për 13 vjet të mbështesin Petrit Vasilin në këtë sfidë. Meta dha një mesazh të fortë politik për partitë e regjistruara

BOOM: 3.1 mln euro për internet falas në 1200 pika, internet ska
  • 2017-01-30

BOOM: 3.1 mln euro për internet falas në 1200 pika, internet ska

Emisioni investigativ BOOM në Ora News zbulon skandalin e deshtimit te projektit prej 3.1 milion euro te Postes Shqiptare qe synonte te dergonte internet falas ne 1200 pika te aksesit publik ne te gjithe vendin.  Ne vitin 2013 u nenshkrua nje memorandum mes 4 Ministrive dhe Postes per kete qel

Ambasada amerikane: Sa lehtë mund të pajiseni me një vizë
  • 2017-01-19

Ambasada amerikane: Sa lehtë mund të pajiseni me një vizë

Nuk është e nevojshme që për një vizë turistike në Shtetet e Bashkuara të dorëzoni pranë ambasadës një mal me dokumenta. Përmes një njoftimi në rrjetin social, ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka sqaruar qytetarët se për të përfituar një vizë turistike ju duhet fleta e konfirm

Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për shqiptarët: Kush mund të aplikojë për vizë
  • 2016-12-22

Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për shqiptarët: Kush mund të aplikojë për vizë

Me rastin e festave të fundvitit, ambasada e SHBA-ve në Tiranë jep një lajm të mirë: seksioni konsullor do ti lejojë aplikantët shqiptarë për vizë turistike nën 14 dhe mbi 79 vjeç të përdorin programin e aplikimit për vizë me postë. Sezoni i festave ka mbërritur dhe qendra e T

No Pic available
  • 2016-11-10

Shqipëria tani në Google Street View

Google njoftoi sot lançimin e Street View për Shqipërinë, duke i lejuar përdoruesve të shikojnë dhe të navigojnë 360° rrugët e qyteteve dhe vetë qytetet në të gjithë vendin. Tirana, 10 Nëntor 2016 – Duke udhëtuar nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në qendrën e zhurmsh

No Pic available
  • 2016-09-20

Përdhosja e sovranit!

Nga Artan Fuga Se çfarë ka ndodhur këto vitet e fundit që përdhoset populli kolektivisht nga politika. Ai ankohet se nuk ka punë, atij i thonë ik ore dembel, parazit, i pakualifikuar, me dipllomë fallco. Gjimnazistët ankohen për konkurrimin në universitete, i u thuhet “Ikni ore nuk