Rezultate te kerkimit per termin: +Cameron

Total: 3337
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.839Z

Cameron viziton Algjerine

Cameron viziton Algjerine E enjte 31 Janar 2013 1024 p styletext-align justify p Cameron viziton AlgjerineKryeministri i Britanise David Cameron ka arritur te merkuren ne Algjeri Vizita e Cameron-it eshte e para e nje kryeministri britanik qe nga koha kur Algjeria ka fituar pavaresine nga Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.327Z

Cameron në SHBA

David Cameron ka zbarkuar në Washington, në kuadër të vizitës së tij të parë si kryeministër i Britanisë në SHBA. Ai pritet të kalojë tri orë me presidentin amerikan Barack Obama në Shtëpinë e Bardhë, përpara se të zhvillojë bisedime edhe me disa kongresistë. Duke shkruar pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Cameron uron Thaçin

Nga Express më 23 mars 2011 në ora 12:51 Kryeministri Hashim Thaçi ka marrë të mërkurën një telegram urimi nga homologu i tij, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, me rastin e rizgjedhjes në postin e kryeministrit të Qeverisë së Kosovës. Në telegramin e urimit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.520Z

Cameron viziton Afganistanin

Kryeministri britanik, David Cameron gjatë një vizite të shkurtër në Afganistan tha se ekziston mundësia për ti dhënë fund luftës 12-vjeçare dhe këtë mundësi duhet ta marrin ata që janë të angazhuar për paqen. Në vizitën e tij në Afganistan si kryeministër, Cameron konfirmoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.616Z

Cameron priti Zardarin

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, u takua sot në Londër me kryeministrin e Britanisë, David Cameron, për të riparuar marrëdhëniet e tendosura diplomatike mes dy vendeve. Pas takimit, dy liderët e theksuan rëndësinë e lidhjeve të mira mes dy vendeve. “Ajo që biseduam kishte t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.206Z

Fillon epoka Cameron

Udhëheqësi i konservatorëve në Britani, David Cameron, është emëruar edhe zyrtarisht kryeministër i ri i Britanisë, nga ana e mbretëreshës Elizabeth. Emërimi i tij shënon kthimin në pushtet të Partisë Konservatore pas 13 vjetësh në opozitë. Cameron, 43 vjeç, është kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.732Z

Cameron fiton zgjedhjet

brbrFitore shokuese e konservatoreve ne zgjedhjet parlamentare ne Mbreterine e Bashkuar Partia e David Cameron ka thyer cdo pritshmeri te analisteve politike dhe sondazheve qe parashikonin rezultatin me te ngushte te zgjedhjeve ne disa dekada dhe krijimin e nje qeverie koalicioni Jo vetem qe pritet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama