Rezultate te kerkimit per termin: +Cana

Meta: total 1000 / total_found 5719 / time 0.003 / keyword[0] cana / docs[0] 5719 / hits[0] 13890 /
Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!
  • 2019-03-12

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!

Këtë të shtunë në emisionin My Living në Vizion Plus, i ftuar për të rrëfyer mbi stilin e jetës ishte kapiteni legjendar i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana. Ai rrëfeu mbi jetën e tij pasi ka lënë sportin, për dietën strikte ushqimore, për pasionin e madh mbi makinat dh

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet
  • 2019-02-05

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet

Me dëshirën për të ikur nga vendi, shqiptarët vjedhin identitetin e shtetasve të huaj, duke u maskuar herë si grekë, malazezë dhe herë si bullgarë, ku në një rast një person që interesohej të largohej në SHBA, ka kryer dhe operacione plastike me qëllim që të kishte ngjashmëri m

Godet Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria
  • 2019-01-23

Godet Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria

I vendosur mes Shqipërisë dhe Kosovës, ku duhet të kujdeset për profesionin e tij të dashur, futbollin, Lorik Cana ka qenë gjithnjë i sinqertë në ato që thotë. I angazhuar me kurset e formimit profesional si trajner dhe drejtor sportiv në Tiranë, rekordmeni për ndeshjet me kombëtaren

Dokumentari për Lorikun, Meta: Një ambasador i shkëlqyer
  • 2018-12-06

Dokumentari për Lorikun, Meta: Një ambasador i shkëlqyer

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Ai thotë se kapiteni legjendar i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë dhe një ambasador i shkëlqyer i vlerave më të mira njerëzore e sport

Lorik, legjenda kuqezi tashmë në një film dokumentar
  • 2018-12-05

Lorik, legjenda kuqezi tashmë në një film dokumentar

DigitAlb, me bashkëpunimin e fondacionit Lorik Cana 5, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar Lorik, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. Lorik është një prodhim i DigitAlb dhe i realizuar nga autori Andi Deçka, dedikuar jetës dhe

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali
  • 2018-11-18

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut, organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, i

Rama uron mirmëngjesin me një mesazh nga Lorik Cana
  • 2018-11-12

Rama uron mirmëngjesin me një mesazh nga Lorik Cana

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me ish-kapitenin e Kombëtares shqiptare Lorik Cana, duke përcjellë një mesazh për librin. MIRËMËNGJES dhe me këtë mesazh të bukur të Lorikut që i është bashkuar nismës #TakohemiPerNjeLiber, një nga seritë e shumta të aktiviteteve në funk