Rezultate te kerkimit per termin: +Canada

Meta: total 141 / total_found 141 / time 0.000 / keyword[0] canada / docs[0] 141 / hits[0] 179 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

No Pic available
  • 2017-04-06

Çifti me fat, fitojnë lotarinë për herë të tretë. Janë pronarë të 6.1 milione $

Një çift kanadez duhet ta quajnë veten vërtet me fat. Kanë fituar për herë të tretë llotarinë. Barbara dhe Duglas Fink kanë fitur 6.1 milionë dollarë në llotari. Sipas një njoftimi për shtyp lotaria “Ëestern Canada Lottery” ka thënë se ky  ishte deri tani çmimi m

14 vendet ku mund të shkoni për një Shën Valentin perfekt
  • 2017-02-14

14 vendet ku mund të shkoni për një Shën Valentin perfekt

Një gjë është e sigurt për ditën e Shën Valentinit: pronarët e dyqaneve me çokollata dhe lule do të jenë duke qeshur. Por më shumë, nuk është e lehtë të dalësh me sukses në një ditë të tillë kur tradita i kërkon gjestet romantike. Nëse trëndafilat, darka me qirinj nuk do tj

Videoloja frymëzuar prej arratisjes nga policia sekrete dhe historia e njeriut pas saj
  • 2016-12-03

Videoloja frymëzuar prej arratisjes nga policia sekrete dhe historia e njeriut pas saj

Përvoja e arratisjes nga Çekosllovakia komuniste në 1980-ën, ka frymëzuar një videolojë horror magjepsëse. Nga Chris Priestman Videoloja e Ondrej Svadlena nuk ngjason me asnjë tjetër. Makinat janë të vjetra, ndërsa mungojnë turmat brohoritëse dhe dielli kalifornian nuk shihet ask

No Pic available
  • 2016-11-30

Shqiponjat e Vogla performojnë në një ndeshje NBA për festat kombëtare

Në Air Canada Centre u zhvilluar Mbrëmja e Trashigimisë Shqiptare për festat e 28-29 nëntorit. Të ashtuquajturat Shqiponjat e vogla kërcyen në mesin e një ndeshje NBA nën ritmet e këngës Kuqezi je ti. Ky është i treti vit radhazi që në mes të një ndeshje NBA kërcehet e këndohet s

No Pic available
  • 2016-11-07

Doni të punoni në Kanada? Ja aplikimi për të fituar dhe për tu bërë rezident

Po kërkoni një të ardhme më të mirë? Të gjithë ata që mund të zhgënjehen nga Lotaria Amerikane e kanë edhe një tjetër mundësi për një të ardhme më të mirë, jo shumë larg SHBA-ve, në Kanada. Zyrtarët atje deklaruan se do të lejojnë hyrjen e 300 mijë emigrantëve nga vende t

Mjeket konfirmojne Ja produkti qe ben mrekulli per gjendren tiroide
  • 2016-10-04

Mjeket konfirmojne Ja produkti qe ben mrekulli per gjendren tiroide

Transmetuar me 03102016 - 2159 Semundjet e gjendres tiroide prekin rreth 200 milione njerez ne bote sic informon Thyroid Foundation of Canada  Ekzistojne nje sere trajtimesh dhe mjekimesh per crregullimet e tiroides megjithate nes