Rezultate te kerkimit per termin: +Cane

Meta: total 445 / total_found 445 / time 0.000 / keyword[0] cane / docs[0] 445 / hits[0] 1228 /
Ekskluzive, zbardhen dokumentet e pallatit të Xhafës në Pogradec
  • 2018-12-06

Ekskluzive, zbardhen dokumentet e pallatit të Xhafës në Pogradec

Fatos Nano, dhe pse Fatmir Xhafaj e tradhëtoi, si një politikan tolerant e rikthen sërish Xhafaj në Partinë Socialiste, duke e vendosur si deputët për qytetin e Pogradecit, në vitin 2001. Angazhimi në politikë, e ndihmoi Fatmir Xhafaj që të shtonte influencën në qytetin e Pogradecit. P

Itali, ndalohet gomonia me 1.5 ton drogë: Vinte nga Shqipëria
  • 2018-12-01

Itali, ndalohet gomonia me 1.5 ton drogë: Vinte nga Shqipëria

Ndalohet nga policia italiane një gomone rreth 15 metra e gjatë, e pajisur me dy motorë të fuqishëm. Mjeti lundrues raportohet se vinte nga Shqipëria dhe është kapur në bregun Torre Cane në Itali. Mediat fqinje raportojnë për rreth 1.5 ton marijuanë të sekuestruar në këtë gomone të

No Pic available
  • 2017-11-08

Artan Imami rikthehet si regjisor

Aktori i njohur Artan Imami rikthehet në skenën e Teatrit Kombëtar këtë herë si regjisor. Pas rolit të suksesshëm tek vepra Udhëtimi i gjatë drejt natës  përkrah aktores Yllka Mujo, Imami ka zgjedhur  të vijë në skenën e teatrit jo vetëm si aktor por dhe si regjisor i veprës Mash

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Tiranë, bashkia dëmshpërblen familjet e prekura nga fatkeqësitë (EMRAT)
  • 2017-07-24

Tiranë, bashkia dëmshpërblen familjet e prekura nga fatkeqësitë (EMRAT)

Një nga vendimet pozitive të mbledhjes së këshillit Bashkiak, i cili do të mblidhet këtë të mërkurë, është dhënia e ndihmës financiare për përballimin e dëmeve të shkaktuara nga fatkeqësi të ndryshme për disa nga familjet që banojnë në territorin nën juridiksionin e Bashkis

Rreth 20 të vdekur nga stuhitë e fuqishme në SHBA
  • 2017-01-24

Rreth 20 të vdekur nga stuhitë e fuqishme në SHBA

Stuhi të fuqishme kanë goditur pjesë të Shteteve të Bashkuara në dy ditët e fundit, duke vrarë rreth 20 njerëz dhe duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Erërat e forta dhe shirat të hënën goditën rajonet në brigjet e Oqeanit Atlantik, pasi një tornado rrafshoi një park me shtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama