Rezultate te kerkimit per termin: +Canka

Total: 219
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.793Z

Canka: Lushnja di si ta kalojë edhe Besën

Nga Julian Kasapi Golashënuesi më i mirë i kampionatit, Mikel Canka, thekson se skuadra e tij ka forca për tia dalë edhe në ndeshjen vendimtare në Kavajë Verdhejeshilët e kanë nisur javën stërvitore pas një analize teknike të ndeshjes me Burrelin, ku fituan 2-0. Këtij kundërshtari lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.733Z

Canka: Golat vendimtarë për Lushnjën më lumturojnë

Nga Julian Kasapi Sulmuesi lushnjar, Mikel Canka, rezultoi i saktë edhe në Ersekë njeriu-gol për skuadrën verdhejeshile, që qëndron pranë kreut   Verdhejeshilët kanë nisur një tjetër javë stërvitore, atë në kuadër të  ndeshjes me Adën, që do ta luajnë në fundjavë në sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.118Z

Canka: Triumfon Lushnja brenda 90 minutave

Nga Julian Kasapi Sulmuesi Mikel Canka parashikon fitoren e skuadrës së tij dhe thekson se nuk do të jetë nevoja për kohë shtesë apo për 11-metërsha Lushnjarët po e përgatisin me shumë kujdes ndeshjen e fundit të këtij sezoni, ku kanë shansin e dytë për tu ngjitur në Superligë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.570Z

Mikel Canka ekzekuton edhe Besën

Nga Lushnja, Julian Kasapi Sulmuesi lushnjar, pas tregolëshit në sfidën me Elbasanin, rezulton vendimtar edhe me kavajasit, në një ndeshje me shumë raste të humbura Lushnja Besa        1-0 Shënues: Canka 65 Lushnja: Bejte, Mërtiri, Ruço, Hasalla (Sulo 54), Bufasi, Topi, R.Sula

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.751Z

Canka: Në Kukës, një ndeshje e fortë rivalësh

Nga Julian Kasapi Sulmuesi i Lushnjës, Mikel Canka, shpreson ti shërbejë skuadrës edhe në ndeshjen e nesërme, duke shënuar gol Skuadra lushnjare nuk ka bërë asnjë ditë pushim, pasi edhe të dielën ka qenë në stërvitje, duke u angazhuar në përgatitjet për ndeshjen e fundit të faz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.425Z

Canka: Bëmë një ndeshje perfekte me kryesuesit

Nga Julian Kasapi Ndeshja e fundit tregoi forcën e vërtetë të verdhejeshilëve, të cilët synojnë të ruajnë ritmin edhe në transfertën e Elbasanit Lushnja nuk gaboi në sfidën me Luftëtarin, edhe pse me një futbollist më pak. Në stadiumin Roza Haxhiu ka pasur spektakël në fushë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.369Z

Canka: Lushnja sapo ka nisur një seri të gjatë fitoresh

Nga Julian Kasapi Skuadra myzeqare, me ardhjen e trajnerit Saimir Malko, duket se ka rifituar mendësinë e fituesit Lushnja do të vazhdojë serinë e rezultateve pozitive të nisur me fitoren ndaj Elbasanit. Kjo është bindja e të gjithë futbollistëve lushnjarë këto ditë, kur entuziazmi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama