Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] capture / docs[0] 43 / hits[0] 51 /
No Pic available
  • 2017-05-10

Kurrë më parë dielli nuk është parë kaq afër

Fijet gjigante të plazmës disa herë në madhësinë e tokës kërcejnë në sipërfaqen e diellit në një shfaqje spektakolare. Shfaqja e bukur u kap nga një aparat fotografik i NASA-s i aftë të filmonte dritën intensive të emetuar nga ylli. Videoja 40 sekonda përbëhet nga një sërë ima

No Pic available
  • 2016-10-13

Meidani kritika Ramës: Në PS janë shtuar biznesmenët- politikanë

Kërcënimi kryesor për zgjedhjet e ardhshme është moszbatimi i procesit të dekriminalizimit. Ky ishte qëndrimi që ish-presidenti Rexhep Meidani mbajti në një tryezë të organizuar nga Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë, mbi financimin e partive politike. Sipas Meidanit, është e nevojshme

Konfindustria: Sigurimet e makinave u rritën me 300 % në 2 vjet. Shteti nuk reagon se është i kapur
  • 2016-08-29

Konfindustria: Sigurimet e makinave u rritën me 300 % në 2 vjet. Shteti nuk reagon se është i kapur

Konfindustria ka reaguar ashpër ndaj rritjes së çmimit të siguracioneve të makinave me 25 %. Ajo flet për situatë oligopol dhe për paaftësi të shtetit për të reaguar, pasi është i kapur nga korrupsioni. Konfindustria thotë se në dy vjet çmimi i siguracioneve është rritur me 300

Oligopoli/ Sigurimet e makinave u rritën me 300% në 2 vjet
  • 2016-08-29

Oligopoli/ Sigurimet e makinave u rritën me 300% në 2 vjet

Konfindustria reagoi ashpër ndaj rritjes së çmimit të siguracioneve të makinave me 25%. Ajo flet për situatë oligopol dhe për paaftësi të shtetit për të reaguar, pasi është i kapur nga korrupsioni. Konfindustria thotë se, në dy vjet çmimi i siguracioneve është rritur me 300%, por

Një njësi elitë amerikane po vret krerët e Shtetit Islamik
  • 2016-03-30

Një njësi elitë amerikane po vret krerët e Shtetit Islamik

Presidenti amerikan Barack Obama synon që me një njësi speciale të eleminojë krerët e "Shtetit Islamik". Por strategjia e tij është kritikuar shumë, shkruajnë mediat amerikane dhe gjermane. Në Uashington do të mblidhen këtë të enjte presidentët dhe kryeministrat e 51 vendeve t

Vrite ose kape: Njësia elitë amerikane që po vret krerët e ISIS
  • 2016-03-30

Vrite ose kape: Njësia elitë amerikane që po vret krerët e ISIS

Presidenti amerikan Barack Obama synon që me një njësi speciale të eleminojë krerët e "Shtetit Islamik". Por strategjia e tij është kritikuar shumë, shkruajnë mediat amerikane dhe gjermane. Në Uashington do të mblidhen këtë të enjte presidentët dhe kryeministrat e 51 vendeve të ndr

No Pic available
  • 2015-11-06

Rapiscani, vjedhja e shekullit. Gjysma e këtij biznesi është shitur për 490 lekë

Të Paekspozuarit, emisioni i gazetarit Ylli Rakipi, gjithçka për Rapiscan, Vjedhja e shekullit, koncesioni më korruptiv. Në këtë emision do të shihni sesi një send, pajisje, ju vjedh shqiptarëve 210 milion euro. Të ftuar në studion e Të Paekspozuarit, ekspert të ekonomisë, gazetar dhe