Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] capture / docs[0] 63 / hits[0] 76 /
Çfarë më bëre?, britma e lot në Gjykatë, vajza shtatzënë dhe i vëllai në gjyq për
  • 2019-04-05

Çfarë më bëre?, britma e lot në Gjykatë, vajza shtatzënë dhe i vëllai në gjyq për

Motër e vëlla, të arrestuar si pjesë e një grupi që prodhonin mina me telekomandë, u paraqitën në Gjykatën e Lezhës për masën e sigurisë. Një situatë e rënduar për ta dhe babain e tyre, Ilmi Lukani, që teksa qëndronte para gjykatës, fëmijët e tij zbritën nga furgoni i polici

Shifra të frikshme nga Eurostat, Shqipëria e para në botë për azilantë në 2018
  • 2019-03-14

Shifra të frikshme nga Eurostat, Shqipëria e para në botë për azilantë në 2018

Janë rreth 19 mijë shqiptarë që kanë aplikuar për azil në një nga vendet e Bashkimit Europian në vitin 2018, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. Shqiptarët renditen në vend të nëntë për nga numri i azilkërkuesve në vlerë absolute, pas Sirisë, Afganistanit, Irakut,

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?
  • 2019-03-01

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka postuar disa foto në Instagram, ku shfaqet e qeshur dhe jep një mesash të fortë. Krahas fotove, Bregu ka promovuar aktivitetin e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal për kauzën e grave në muajin mars. Një

Ky është super burgu ku El Chapo do kalojë jetën (Foto)
  • 2019-02-14

Ky është super burgu ku El Chapo do kalojë jetën (Foto)

El Chapo është arratisur dy herë dhe autoritet e SHB-së kanë vendosur që të izolojnë atë në një burg të sigurisë shumë të lartë, dy orë larg Denverit. Që nga hapja në vitin 1994, asnjë i burgosur nuk është arratisur nga kjo godinë,e njohur ndryshe si “ADX” . Këtu

Makinat e para në Elbasan (Foto)
  • 2019-01-16

Makinat e para në Elbasan (Foto)

Futjet e para e makinave në Elbasan i ka fillimet e saj diku pas Luftës 1 Botërore. Ende nuk ka një datë apo emër konkret se kush ishte personi që solli automjetin e parë në qytet, por dyshohet se ka qenë një oficer i lartë ushtarak, serb apo austriak dhe e la në Elbasan për shkak të

Ngujohet Elbasani! Te Shkencat Sociale plas revolta e pedagogëve
  • 2019-01-15

Ngujohet Elbasani! Te Shkencat Sociale plas revolta e pedagogëve

Në një kohë që vëmendja është përqendruar te arrestimi i Klemend Balilit, në Tiranë vijon protesta studentore, me të rinj të ngujuar në disa fakultete dhe gjatë pasditesedhe studentët e Elbasanit kanë përqafuar zyrtarisht nismën e kolegëve të tyre në Tiranë. Me parullat “

Ukrainë, trupi i një vajze të zhveshur gjendet i masakruar në valixhe (FOTO)
  • 2019-01-09

Ukrainë, trupi i një vajze të zhveshur gjendet i masakruar në valixhe (FOTO)

Një krim i rëndë ka ndodhur në Ukrainë, ku trupi i një vajze është gjetur nga disa banorë brenda një valixheje, i masakruar dhe gjysmë i zhveshur. 19-vjeçarja është identifikuar si Daria Bilous, ndërsa dëshmitarët kanë thënë në polici se kanë parë 5 burra që mbanin valixhen k