Rezultate te kerkimit per termin: +Carla

Meta: total 674 / total_found 674 / time 0.000 / keyword[0] carla / docs[0] 674 / hits[0] 1099 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Legjenda e modës italiane, Fendi ndërron jetë

Carla Fendi, një nga 5 motrat e kompanisë së njohur italiane ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare. Familja e saj ka bërë të ditur lajmin se Carla vdiq të hënën në darkë. Ajo me motrat e saj e transformuan dyqanin e vogël të prindërve në një biznes të madh, të njohur në të g

No Pic available
  • 2017-01-12

Milo: Arrestimi i Haradinajt synim për të goditur Kosovën

Historiani Paskal Milo i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila në Rtv Ora News, se arrestimi i Ramush Haradinajt synon të godasë Kosovën. Ilir Kalemaj, pedagog i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha se Haradinaj ishte viktimë politike, ndërsa theksoi se trilluesi i akuzave për transplant o

Sa gjykata do dënojnë Ramushin dhe kosovarët?
  • 2017-01-07

Sa gjykata do dënojnë Ramushin dhe kosovarët?

Nga Baton Haxhiu Sa gjykata duhet ti pranojnë kosovarët që Europa të bindet se ata janë bashkëpunues me botën demokratike? UNMIK dhe EULEX. Gjykatat lokale të Kosovës. Tribunali për Krime Lufte dhe tash Tribunali Special për Krimet e Luftës në Kosovë. Të gjitha këto nuk mjaftojn

Akuzat për transplante organesh: A do të thirret Lulzim Basha nga Gjykata Speciale?
  • 2017-01-07

Akuzat për transplante organesh: A do të thirret Lulzim Basha nga Gjykata Speciale?

Ndërkombëtarët i kanë vënë kusht Kosovës ngritjen e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë krimet e luftës në këtë vend. E gjitha kjo vjen si rezultat i një raporti të hartuar nga Jose Pablo Baraybar, ish- shef i zyrës të të zhdukurve të UNMIK-ut në Kosovë. Këtij raporti

No Pic available
  • 2016-12-04

Modelja e Playboy shfaq format me fustanin e ngushtë

Ajo e ka ekspozuar më parë trupin e saj, jo më kot ka qënë në faqet e revistës Playboy. Nuk ishte çudi që modelja bukuroshe Carla Howe ka shfaqur këtë herë format e veshur me një fustan të ngushtë. Teksa drejtohej për në një hotel të Londrës, 26 vjeçarja është fotografuar në

FOTOT/ Nga Ivana te Carla Bruni: gjithë femrat e Donald Trump
  • 2016-11-12

FOTOT/ Nga Ivana te Carla Bruni: gjithë femrat e Donald Trump

Trump është martuar tre herë në jetën e tij, por sigurisht nuk është ndalur aty. Fillimisht ai u martua me Ivanën, nënë e tre fëmijëve të tij: Ivanka, Eric dhe Donald Jr. Më pas u martua me Marla Maples dhe në fund Melania. Por nga njëra martesë në tjetrën ai ka patur edhe dis

No Pic available
  • 2016-11-07

Trafik kokaine nga Afrika në Itali, dënohet banda italo-shqiptare

Të paktën 14 persona janë dënuar nga drejtësia italiane me dënime që variojnë nga gjobë deri në 9 vite burg. Ata u arrestuan në kuadër të një operacioni të madh kundër trafikut ndërkombëtar të drogës prillin e kaluar, ku u arrestuan 30 persona. Operacioni i koduar Dexter (i vendo