Rezultate te kerkimit per termin: +Carletto

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] carletto / docs[0] 9 / hits[0] 12 /
Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

No Pic available
  • 2015-12-22

Carlo Ancelotti, trajneri i parë që drejton një ekip në pesë kampionate

Nga Ibra te CR7, kanë qenë të shumta mesazhet e urimit të ish-lojtarëve të tij. Ndërkohë ka nisur të mësojë gjermanishten: Është shumë e vështirë Marrëveshja me Bayern Munich është një gëzim dhe një nder i madh, një tjetër medalje për tu qepur në xhaketë, por lajmin më t

No Pic available
  • 2014-05-15

Carlo Ancelotti mund të jetë trajneri i ri Milanit

Milani po mendon për Carlo Ancelotti-n. Mediat italiane raportojnë sot se klubi kuq e zi po mendon për rikthimin e madh të teknikut italian në Milano. Ancelotti qëndroi për 8 vite në krye të stolit kuq e zi, një periudhe e mbushur me suksese dhe e pasuruar me dy trofe të Ligës së Kampio

Milan mendon serish per Ancelotti-n
  • 2014-05-15

Milan mendon serish per Ancelotti-n

Ishte disa vite më i ri dhe nuk fliste kaq mirë disa gjuhë të Europës, anglisht, frengjisht dhe spanjisht, vende ku Milani shqiptohet Milan dhe kuqezinjtë të mbeten sërish në zemër. Ndoshta për këtë, Carlo Ancelotti mund t&eum

No Pic available
  • 2014-04-30

Leksioni mjeshtëror i mbretit Carlo Ançeloti

Të tilla arritje quhen kryevepra. Në fillim me kundërsulme më pas me goditje standarde. Në fillim me një qëndër sulmues më pas me një qëndër mbrojtës dhe për të vendosur qershinë mbi tortë më fenomenin e skuadrës. Ancelotti dërgon Realin e Madridit në Lisbonë ku i pret trofeu

No Pic available
  • 2014-04-02

Flasin Anceloti dhe Klopp

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka folur në konferencë për shtyp për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve mes skuadrës së tij dhe Borussia Dortmundit. “Skuadra është e gatshme të luajë 100%. Dortmundit do t’i mungojë një lojtar i rëndësishëm s

11 transferimet e munguara të Seria A
  • 2013-04-28

11 transferimet e munguara të Seria A

Nga Eurosport Historia e transferimet të munguar të Levandovskit tek Xhenova ka bërë të qeshin shumë veta. Por nëse i rikthehemi pas historisë së merkatos së futbollit italian, zbulohet se ka pasur mungesa të tilla transferimesh edhe më të mëdha. Mjafton të mendosh që Mesi dhe Kristi