Rezultate te kerkimit per termin: +Carlo +Anceloti

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] carlo / docs[0] 2720 / hits[0] 3358 / keyword[1] anceloti / docs[1] 478 / hits[1] 760 /
INTERVISTA/ Rama: Në shtëpi urdhëron Zaho, eksperienca ime si poçar
  • 2016-12-30

INTERVISTA/ Rama: Në shtëpi urdhëron Zaho, eksperienca ime si poçar

Kryeministri Edi Rama, duket se është i tillë vetëm jashtë mureve të shtëpisë pasi është një tjetër person që urdhëron në atë shtëpi. Kreu i qeverisë ka dalë jashtë kontureve të një figure politike, dhe ka folur për marrëdhënien e tij me dy djemtë si dhe planet që ka p

Bisedat me lojtarët e Bajern, flet Fabian Duro: Batutat që u tha Anceloti lojtarëve për mua
  • 2016-10-25

Bisedat me lojtarët e Bajern, flet Fabian Duro: Batutat që u tha Anceloti lojtarëve për mua

Dje ai ishte lajmi më i bukur i ditës. Madje në formën e tij më spektakolari, nga ato momente që të bën të ndihesh krenar. Sepse është e rrallë në mos e pamundur që një shqiptar të futet një kamp të tillë stërvitor dhe jo më të japë një shoë të vërtetë, pikërisht, aty n

Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

Ancelotti: Shqipëria, surprizë e ëmbël!
  • 2016-09-03

Ancelotti: Shqipëria, surprizë e ëmbël!

Ai është një prej trajnerëve më të suksesshëm në aktivitet dhe drejtues i Bayernit të Mynihut. Me një eksperiencë të madhe si futbollist dhe drejtues stoli, trajneri Carlo Anceloti konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë e futbollit italian. Duke përfituar nga pushimi i imponuar i

Analiza e Ancelottit, për Bayern-Juventus
  • 2016-02-17

Analiza e Ancelottit, për Bayern-Juventus

Trajneri i ardhshëm i Bayernit, Carlo Ancelotti ka paralajmëruar kampionët e Gjermanisë që të bëjnë shumë kujdes në takimin e Ligës së Kampioneve kundër Juventusit. “Do të jetë një duel tepër interesant, kjo d

No Pic available
  • 2015-12-17

City dhe United në garë, kërkojnë Messi dhe Neymar

Lionel Messi dhe Neymar janë dy lojtarët të cilët janë vendosur në qendër të merkatos. Edhe pse të dy sulmuesit vështirë se mund të largohen nga Barcelona mediat britanike kanë nisur të aludojnë për një transferim të tyre në Angli. Sipas tyre, Manchester United, është i vendosur

20 trajnerët që fituan më shumë para
  • 2015-03-25

20 trajnerët që fituan më shumë para

Ata janë ndër më të njohurit dhe sigurisht që edhe do të jenë ata që fitojnë më shumë. Bëhet fjalë për trajnerët e futbollit, më të njohur të cilët kanë fituar miliona euro gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për të ardhura nga paga, bonuset dhe kontrata për reklama me agj