Rezultate te kerkimit per termin: +Carlo +Ancelotti

Meta: total 1000 / total_found 1400 / time 0.001 / keyword[0] carlo / docs[0] 2843 / hits[0] 3510 / keyword[1] ancelotti / docs[1] 1858 / hits[1] 3735 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)
  • 2019-03-20

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)

Është Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si babai i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh
  • 2019-03-14

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa Leaguen. Mbrojtësi shkodran bëri thirrje për përqendrim maksimal, duke kujtuar se asgjë nuk ka mbaruar, pavarësisht se napolitan

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Hysaj jep asist, Napoli shkatërron 0-4 Parmën (Video)
  • 2019-02-24

Hysaj jep asist, Napoli shkatërron 0-4 Parmën (Video)

Carlo Ancelotti ishte kritikuar se Napolit të tij po i shterronin golat, teksa në 4 ndeshjet e fundit kishte marrë 3 barazime të bardha, por ndaj Parmës të kaltrit u shndërruan  në uragan, duke fituar me rezultatin e thellë 0-4. Ma Malcuit, tashmë i stampuar si mbrojtës i djathtë, edhe

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve
  • 2019-02-18

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve

Diçka më shumë se një muaj nga dy përballjet kualifikuese për Europianin 2020, Christian Panucci merr lajme të mira nga legjionarët. Fundjava ka rezultuar shumë e mirë për pjesën më të madhe të kuqezinjve, të cilët janë aktivizuar rregullisht, madje disa prej tyre kanë arritur edh

Ancelotti e projekton Hysajn titullar, por në të majtë
  • 2019-02-11

Ancelotti e projekton Hysajn titullar, por në të majtë

Elseid Hysaj është aktivizuar titullar në 16 nga 23 ndeshjet e Serisë A në këtë sezon, në dy sfida është futur në fushë si zëvendësuar. Situata paraqitet edhe më problematike në Kupën e Italisë, ku është aktivizuar vetëm në një takim, ndërsa në fazën e grupeve të Champions