Rezultate te kerkimit per termin: +Carlo +Fontana

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] carlo / docs[0] 2720 / hits[0] 3358 / keyword[1] fontana / docs[1] 241 / hits[1] 349 /
Shala, i përfshirë në kurdisje
  • 2012-01-04

Shala, i përfshirë në kurdisje

Rijat Shala akuzohet se ka qenë i përfshirë në kurdisjen e ndeshjeve në futbollin italian. Sipas futbollistit Carlo Gervasoni, mesfushori prizrenas ka marrë 150 mijë euro, duke i ndarë ato me shokët e skuadrës, për ta kurdisur ndeshjen e kupës në vitin 2010, ndërmjet Chievos dhe Novar

No Pic available
  • 2010-04-25

Çfarë ndjejnë kur i kanë afër

Opinione, ide, refleksione nga vizitorët e parë të koleksionit "Ca' la Ghironda", hapur këto ditë në Galerinë Kombëtare të Arteve. Disa i shohin të magjishme, kryevepra që të dredhin gjunjët, punë që i hapin udhë refleksionit, e të tjerë prisnin më shumë Këto tri ditë Galer

Opera “Luçia di Lamermoor”, premierë në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë.
  • 2008-10-28

Opera “Luçia di Lamermoor”, premierë në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë.

Kryevepra botërore e melodramës zbret në skenën shqiptare Pas një suksesi të madh, në skenat botërore, opera “Luçia di Lamermoor” vjen premierë në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë. Si një bashkëpunim i këtij të fundit, me Teatro del Maggio Fiorentino dhe nën

No Pic available
  • 2008-10-28

Një dramë "e çmendur", së shpejti në TKOB

Tiranë, 27 tetor 22:44 NOA - “Luçia di Lammermoor”, kryevepra e melodramës, e sjell së shpejti në ditët e para të muajit nëntor posaçërisht për publikun shqiptar, kompozitori i madh italian Donizettit, në Teatrin e Operas dhe Baletit. Një bashkëpunim italo-shqi