Rezultate te kerkimit per termin: +Carr

Meta: total 152 / total_found 152 / time 0.000 / keyword[0] carr / docs[0] 152 / hits[0] 226 /
10 orët të cilat bëjnë diferencën (Foto)
  • 2018-09-04

10 orët të cilat bëjnë diferencën (Foto)

Këto kanë spikatur në Salon International de la Haute Horologerie (SIHH) të Gjenevës dhe në Baselworld të Bazelit Konkurrenca e shëndoshë ndërmjet dy firmave më të rëndësishme në botën e orologjisë së nivelit të lartë, do të thotë se prodhuesit, veçanërisht ato të klasit A,

No Pic available
  • 2018-08-11

Zjarri i Shenjtë në Kaliforni, evakuohen 21 mijë vetë. Zjarrvënësi në gjyq

Më shumë se 21,000 njerëz janë evakuar nga zjarri përbindësh dhe tepër i shpejtë që ka shkrumbuar prej ditësh Kaliforninë e Jugut. Urdhrat e evakuimit të detyrueshëm u lëshuan teksa flakët e të ashtuquajturit Zjarri i Shenjtë po kërcënonin shtëpitë rreth liqenit Elsinore në Ora

Kaliforni, zjarri më i madh në historinë e Shtetit (Foto-Video)
  • 2018-08-07

Kaliforni, zjarri më i madh në historinë e Shtetit (Foto-Video)

Ai që ka rënë në Kaliforni është zjarri më i madh në historinë e shtetit amerikan. Flakët e Mendocino Complex Fire, të cilat po përhapen në zonën perëndimore, kanë shkatërruar një sipërfaqe prej 1.145,26 km katrorë, ose më saktë një zonë më të madhe se ajo e Nju Jorkut. Pë

Zjarr i tërbuar në Mançester, evakuohen qindra banorë (Video)
  • 2018-06-27

Zjarr i tërbuar në Mançester, evakuohen qindra banorë (Video)

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë bregdetare në Manchester të Britanisë së Madhe dhe po vazhdon të përhapet, sepse toka është tepër e thatë dhe erërat po shtyjnë përpara flakët. Zjarri është shtrirë në një sipërfaqe 3.7 milje (6km) në Saddleworth Moor dhe zona digjet q

Russiagate, avokati i Trump: Presidenti nuk mund të akuzohet
  • 2018-05-17

Russiagate, avokati i Trump: Presidenti nuk mund të akuzohet

Ekipi i prokurorit special për Russiagate, Robert Mueller, i ka bërë me dije Shtëpisë së Bardhë se çfarëdolloj prove që do të zbulohet në sajë të hetimeve, nuk do të jetë i mundur inkriminimi i Presidentit amerikan Donald Trump. Njoftimi është bërë nga Rudy Giuliani, i ngakruar

No Pic available
  • 2017-10-09

Kujtesa e gjakut e Lala Meredith-Vulws, ekspozohet tek Marubi

“Urtësi sot e mot”  quhet ekspozita e artistes Lala Meredith Vula e cila do të hapet më 20 tetor në Muzeun e fotografisë Marubi, në Shkodër, nën kurimin e Monika Szewczyk. Kjo ekspozitë sjell në Muzeun Marubi dy seritë më përfaqësuese të artistes: (Mullarët) dhe Blood Me

No Pic available
  • 2017-09-13

Peshkatarët e Perlave, Inva Mula rikthehet si regjisore

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan Peshkatërt e Perlave. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP në mars të vitit 1964. Me regji të Luigj Gurakuqit dhe nën dirigjimin e Mustafa Kra