Rezultate te kerkimit per termin: +Casa +Don +Puglisi

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] casa / docs[0] 311 / hits[0] 394 / keyword[1] don / docs[1] 5859 / hits[1] 8849 / keyword[2] puglisi / docs[2] 12 / hits[2] 17 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s