Rezultate te kerkimit per termin: +Casa

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.000 / keyword[0] casa / docs[0] 283 / hits[0] 345 /
No Pic available
  • 2017-06-01

Feministet dalin të zhveshura në protestë

Një grup me feministe, të cilat ishin të veshura u shfaq në një protestë jashtë pallatit të presidentit argjentinas. Gratë kanë zgjedhur këtë mënyrë për të kundërshtuar dhunën ndaj grave. Aty morën pjesë më shumë se 100 femra që marshuan të zhveshura drejt rezisdencës së Ca

No Pic available
  • 2017-05-24

Zbulohet misteri i nënës së Da Vincit

Historianët e artit më në fund kanë zgjidhur identitetin e nënës së Leonardo Da Vincit, rreth 5 shekuj pas vdekjes së artistit. Caterina di Meo Lippi, nëna e tij, ishte një jetime  që jetonte në një shtëpi me gjyshen e saj mes disa kodrave të largëta, një milje nga Vinci, kur ngeli

Kapen hajdutët e telefonave, ja si i fusnin në kurth kalimtarët
  • 2017-04-03

Kapen hajdutët e telefonave, ja si i fusnin në kurth kalimtarët

Katër të rinj kanë rënë në prangat e policisë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim për akuzën e vjedhjes. Operacioni i koduar Gracka ka çuar në pranga Fatjon Bushgjokaj 26 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhje me dhunë në bashkëpunim, A. B 17 vjeç

Grabisnin me dhunë kalimtarët te Unaza e Re, arrestohen 4 të rinj
  • 2017-04-03

Grabisnin me dhunë kalimtarët te Unaza e Re, arrestohen 4 të rinj

Katër të rinj kanë rënë në prangat e policisë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim për akuzën e vjedhjes. Operacioni i koduar Gracka ka çuar në pranga Fatjon Bushgjokaj 26 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale Vjedhje me dhunë në bashkëpunim, A. B 17 vjeç i dën

No Pic available
  • 2017-04-03

Banda e Tiranës/ Vajza u kërkonte ndihmë qytetarëve, bashkëpunëtorët e saj i rrihnin dhe i grabisnin

Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër shtetas si dhe ka shpallur në kërkim një të re, pasi u janë dokumentuar 7 vepra penale të vjedhjes me dhunë në bashkëpunim. Policia bën me dije se në pranga kanë rënë: – Fatjon Bushgjokaj, 26 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më

Internet në shtëpi? Ëndërr, apo realitet në Kubë?
  • 2017-03-25

Internet në shtëpi? Ëndërr, apo realitet në Kubë?

Shërbimi duhet të përfshijë 38 mijë përdorues në 2017-ën, por kostot janë të larta: rreth 2/3 e rrogës mesatare të kubanëve Në Kubë, teknologjia po përfshin jetën e përditshme të banorëve të ishullit: shërbimi i internetit në shtëpi ka filluar të tregtohet dhe kompania shtet

Milan, dështon marrëveshja me kinezët
  • 2017-03-03

Milan, dështon marrëveshja me kinezët

Data 3 mars duhet të ishte dita shumëpritur për tifozët e Milanit, por papritur nga një ditë e bukur me diell u shndërrua në një ditë të zymtë. Ajo që tashmë dihej u zyrtarizua në asamblenë aksionerëve të mbajtur në Casa Milan. Marrëveshja për shitjen e klubit kuqezi te kinezët