Rezultate te kerkimit per termin: +Case

Meta: total 1000 / total_found 5554 / time 0.002 / keyword[0] case / docs[0] 5554 / hits[0] 43084 /
Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë
  • 2019-02-22

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar skandalin e radhës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Muka ka treguar se vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka një artikull 100% plagjiaturë. Ai tregon edhe dokumentet përkatëse, të cilat sipas Mukës vërtetojnë se punimi

Shtëpi 1 euro në Sicili? Mijëra telefonata nga e gjithë bota
  • 2019-01-21

Shtëpi 1 euro në Sicili? Mijëra telefonata nga e gjithë bota

Më shumë se 40 mijë e-mail me kërkesa për informacion në harkun e pak orëve: recepsioni i Komunës i pushtuar nga fluksi i telefonatave nga e gjithë bota, në veçanti nga SHBA-të: para së gjithash, një interesim i një grupi investitorësh arab të gatshëm të blejnë në bllok të gjit

Tentuan ti arratisen policisë italiane, 4 shqiptarët hajdutë pësojnë aksident
  • 2018-12-24

Tentuan ti arratisen policisë italiane, 4 shqiptarët hajdutë pësojnë aksident

Tentuan që  ti arratiseshin policisë, 4 shqiptarë pësojnë aksident dhe plagosen. Ata akuzohen për vjedhje banesash. Shqiptarët ishin vënë nën survejimin e policisë më herët dhe për arrestimin e tyre ishte bërë gati një plan, në mënyrë që të parandaloheshin vjedhjet gjatë sezo

Shpërthimi në Bolonja, një krater hapet në autostradë (Video)
  • 2018-08-06

Shpërthimi në Bolonja, një krater hapet në autostradë (Video)

Shpërthimi i madh që tronditi në mesditë qytetin e Bolonjës në Itali, shkaktoi 2 të vdekur dhe 67 të plagosur, 14 prej të cilëve ende në rrezik për jetën. Por shpërthimi i autobotit gjatë ecjes, ka bërë që në ura në njërën pjesë të autostradës të shembet duke lënë të ha

Ish-modelja e Playboy hidhet nga kati i 25-të bashkë me djalin
  • 2018-05-19

Ish-modelja e Playboy hidhet nga kati i 25-të bashkë me djalin

Ish-modelja e Playboy, Stephanie Adams dhe djali i saj 7-vjeçar, Vincent, u gjetën të vdekur pasi u rrëzuan nga kati i 25-të i hotelit Gotham në Manhatan të Nju Jorkut. Policia po heton rrethanat e ngjarjes, por hipoteza e akredituar nga mediat është se gruaja bëri vetëvrasje duke u hedhu

10 rastet mjekësore më të çuditshme të 2017-ës
  • 2017-12-25

10 rastet mjekësore më të çuditshme të 2017-ës

Nga ai që ha metale, tek njeriu që djersin gjak… Në renditje është edhe një modele 24-vjeçe që ka bërë tatuazh të bardhën e syrit Nga njeriu, në barkun e të cilit janë gjetur më shumë se 100 copë metali, tek ai një me një gur në veshka 800 gram, duke kaluar te modelja 24 v

No Pic available
  • 2017-08-22

Të gjithë me sytë nga qielli për të parë eklipsin diellor

Eklipsi i shumëpritur i diellit më në fund erdhi dhe astrologët e paduruar e kanë përphapur menjëherë këtë lajm në mediat sociale nëpër botë. Ata kan ndarë shumë shpejt kënaqësinë e tyre për këtë eklips, të ciilin e kanë pritur pothuajse një shekull për ta parë. Eklipsi is