Rezultate te kerkimit per termin: +Catanzaro

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] catanzaro / docs[0] 47 / hits[0] 53 /
Skuadra speciale anti-mafie! Në gjueti të bosëve të Ndragheta-s
  • 2019-01-25

Skuadra speciale anti-mafie! Në gjueti të bosëve të Ndragheta-s

Bëhet fjalë për një zonë në të cilën shteti është nuk funksionon. Duke pritur momentin e saktë për të vepruar dhe kapur një nga arratisurit e Aspromontes. Kush janë dhe si punojnë agjentët e gjuetisë, departamenti special, anti-‘ndrangheta Zona e Kalabrisë – Vibo Valen

Itali, treni goditet nga stuhia e erës, disa të pagosur (Foto)
  • 2018-11-20

Itali, treni goditet nga stuhia e erës, disa të pagosur (Foto)

Një stuhi goditi trenin lokal Catanzaro Lido-Crotone në stacionin Roccabernarda. Era e fortë ka goditur trenin që fatmirësisht mbeti mbi binarë. Disa dritare u shkatërruan. Mes pasagjerëve ka disa të plagosur, dy prej të cilëve janë dërguar në spital, por asnjë, sipas raporteve të zj

Krijimtaria e Midhat Frashërit në një ekspozitë (Foto)
  • 2018-11-13

Krijimtaria e Midhat Frashërit në një ekspozitë (Foto)

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e kthimit në atdhe të eshtrave të personalitetit të shquar të letrave shqipe dhe të kulturës mbarëkombëtare, Midhat Frashëri, në kuadër të javës përkujtimore në 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit, hapi ekspozitën që përmbledh ve

No Pic available
  • 2018-11-04

Tragjedi në Palermo, mbyten 9 anëtarë të një familje brenda vilës (FOTO)

Nëntë persona nga një familje, duke përfshirë gra dhe fëmijë kanë vdekur pas përmbytjes së një vile në lagjen Cavallaro a Casteldaccia të Palermos për shkak të përmbytjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Milicia. Kjo është tragjedia më e rëndë e ndodhur në Itali gjatë kësaj

Arrestohet bosi i Ndrangheta-s, një nga më të kërkuarit në Itali (Video)
  • 2018-08-18

Arrestohet bosi i Ndrangheta-s, një nga më të kërkuarit në Itali (Video)

Një operacion i orëve të para të mëngjesit të sotëm në Italia, ka çuar në pranga bosin e mafias kalabreze Ndragheta, Luigi Abbruzzese. Aksioni për arrestimin e 29-vjeçarit, i cili ishte përfshirë në listën e më të kërkuarve në Italia, u krye nga hetuesit e SCO, në bashkëpunim m

Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë godet brigjet e Kalabrisë
  • 2018-07-14

Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë godet brigjet e Kalabrisë

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter goditi sot brigjet jugperëndimore të Kalabrisë. Tërmeti u lokalizua në një thellësi prej 57 kilometrash dhe lëkundjet e tij u ndjenë nga popullsia. Tërmeti u regjistrua në orën 4.50 të mëngjesit të sotëm dhe u ndje në krahi

No Pic available
  • 2018-03-01

Itali, kapen 5 tonë marijuane nga Shqipëria, 25 të arrestuar

Një tjetër sasi e madhe droge është kapur në Itali dhe dyshohet se vinte nga Shqipëria. Mediat italiane raportojne se policia italiane ka sekuestruar 5 ton drogë, ndërsa në pranga u vunë 25 persona Mes të ndalurave edhe tre persona të dyshuar si organizatorë të trafikut. Operacioni ës