Rezultate te kerkimit per termin: +Catherine +Ashton

Total: 3560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.584Z

Catherine Ashton, mision diplomatik në Shqipëri

Gazeta ShqipShefja e diplomacisë së BE Shefja e diplomacisë së Bashkimit Europian, Catherine Ashton, do të mbërrijë këtë javë me një mision diplomatik, siç duket për të shmangur krizën më të fundit mes mazhorancës dhe opozitës për KQZ-në. Lajmi konfirmohet në faqen zyrtare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.670Z

Catherine Ashton lavdëron zgjedhjet në Kosovë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka thënë se zgjedhjet parlamentare në Kosovë janë një hap përpara në konsolidimin e demokracisë së vendit. Dëshirojmë të falënderojmë kryevëzhguesin Roberto Gualtieri dhe Misionin Vëzhgues të BE-së për pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.889Z

Catherine Ashton në Egjipt, dotakohet me presidentin e ri

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO KAJRO- Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Catherine Ashton, pritet të takohet me presidentin e Egjiptit, udhëheqësin e ushtrisë egjiptiane, si dhe zyrtarë të tjerë për të diskutuar ngjarjet që po ndodhin në këtë vend që prej heqjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.881Z

Integrimi i Serbisë në BE në dorë të Catherine Ashton

Vendimi për datën e negociatave evropiane të Serbisë do të merret në bazë të raportit të Komisionit Evropian, por edhe të shefes për politikë të jashtme të BE-së, ka thënë Catherine Ashton. Drejtori i përgjithshëm për zgjerimin e bllokut, Stefano Sannino deklaron se vendimi për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.632Z

Catherine Ashton pritet të takohet me Tadiçin

Shefja e diplomacisë evropiane Catherine Ashton dhe presidenti i Serbisë, Boris Tadiç pritet të takohen të martën e ardhshme në Strasburg, për të diskutuar në lidhje me tekstin e projekt-rezolutës serbe për Kosovën. Lajmi është bërë i ditur të mërkurën nga mediat serbe. Burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.745Z

Thaçi dhe Daçiç, të hënën takim me Catherine Ashton

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç, në kuadër të raundit të ri të dialogut për normalizim marrëdhëniesh ndërmjet vendeve, nesër në Bruksel do të bisedojnë me përfaqësuesen e Bashkimit Evropian Catherine Ashton. “Të dy palët do të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.581Z

Tur në Ballkanin Perëndimor, Catherine Ashton viziton këtë javë Tiranën

Bruksel- Shefja për Politikë të Jashtme Catherine Ashton do të vizitojë Tiranën gjatë kësaj jave. Lajmi bwhet i ditur në faqen zyrtare të Bashkimit Europian ku njoftohet se Ashton do të nisë një vizitë në Ballkanin Perendimor. Udhëtoj në Ballkanin Perëndimor për të përforcuar an

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama