Rezultate te kerkimit per termin: +Catherine +Ashton

Meta: total 1000 / total_found 3571 / time 0.002 / keyword[0] catherine / docs[0] 4070 / hits[0] 5035 / keyword[1] ashton / docs[1] 5867 / hits[1] 12033 /
No Pic available
  • 2017-07-02

E ardhmja e paqartë e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti Thaçi kërkon vazhdimin e dialogut me Serbinë në nivel presidentësh. Por të nominuarit për kryeministra kanë mendim tjetër: Qëndrimet e Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Avdullah Hotit për zhvillimin e dialogut. Njëra ndër çështjet me të rëndësishme njëkohësisht edhe m

No Pic available
  • 2017-03-03

Basha, jashtë axhende. Mogherini takon Palokën e Spahon

Vizita e Federica Mogherinit në Tiranë të premten nuk do të ndjekë rutinën e një axhende normale politike. Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë e Bashkimit Europian do të takojë presidentin Nishani, kryeministrin Rama, kryeparlamentarin Meta, por jo kryetarin e op

Mogherini në Tiranë, takime me Ramën e Nishanin, Basha jashtë axhende
  • 2017-03-03

Mogherini në Tiranë, takime me Ramën e Nishanin, Basha jashtë axhende

Vizita e Federica Mogherinit në Tiranë të premten nuk do të ndjekë rutinën e një axhende normale politike. Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë e Bashkimit Europian do të takojë presidentin Nishani, kryeministrin Rama, kryeparlamentarin Meta, por jo kryetarin e o

Federica Mogherini, udhëtim në një tokë të minuar në Ballkan
  • 2017-03-03

Federica Mogherini, udhëtim në një tokë të minuar në Ballkan

Nga Enver Robelli Në prag të vizitës në Mal të Zi, Maqedoni, Bosnjë, Serbi, Shqipëri dhe Kosovë shefja e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini tha: «Për Bashkimin Europian puna me Ballkanin perëndimor, një rajon në zemër të Europës, është prioritet kyç. Unë p

Mogherini nesër në Tiranë, takime me Ramën e Nishanin, Basha jashtë axhende
  • 2017-03-02

Mogherini nesër në Tiranë, takime me Ramën e Nishanin, Basha jashtë axhende

Vizita e Federica Mogherinit në Tiranë të premten nuk do të ndjekë rutinën e një axhende normale politike. Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë e Bashkimit Europian do të takojë presidentin Nishani, kryeministrin Rama, kryeparlamentarin Meta, por jo kryetarin e o

No Pic available
  • 2017-02-05

Të gjithë kundër Serbisë? Rigjallërim i teorive konspirative

Në një njoftim të agjencisë së lajmeve, dpa, të shtunën (04.02), e cila i referohet gazetës beogradase të afërt me qeverinë, “Novosti”, thuhet se kjo gazetë ka ngritur akuza të hapura akuza kundër bashkësisë ndërkombëtare. Sipas medias serbe, bashkësia ndërkombëtare

No Pic available
  • 2017-01-24

Mustafa: Në Bruksel sqarojmë fazën finale të dialogut me Serbinë

Me takimin e sotëm në Bruksel, Kosova dhe Serbia po fillojnë fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Pak çaste para se të niset për në Bruksel, Mustafa ka deklaruar për Radion Evropa e Lir