Rezultate te kerkimit per termin: +Celtic

Meta: total 411 / total_found 411 / time 0.000 / keyword[0] celtic / docs[0] 411 / hits[0] 594 /
Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

No Pic available
  • 2017-04-26

7 legjendat që kanë shënuar 500 gola me të njëjtën fanellë

Me golin e shënuar në sekondat e fundit në El Clasicon e fundjavës, Lionel Messi i dha tre pikë Barcelonës, rihapi garën për La Ligan dhe arriti kuotën e 500 golave me fanelën e katalanasve. Shifra është një rekord më vete, por nuk është unikale dhe Messi u është bashkuar gjashtë

Itali-Shqipëri, ndeshja do të gjykohet nga një arbitër slloven
  • 2017-03-20

Itali-Shqipëri, ndeshja do të gjykohet nga një arbitër slloven

Do të jetë 37-vjeçari slloven, Slavko Vincic ai që do të vendosë drejtësi në sfidën eliminatore të Shqipërisë kundër Italisë në 24 Mars në Renzo Barbera. Bilbili ballkanas që prej vitit 2010 me stemën e FIFA-s, është caktuar nga organi qendror i futbollit botëror për të drejt

Kukësi i pamposhtur, ja rivalët e mbetur në Europë
  • 2017-02-28

Kukësi i pamposhtur, ja rivalët e mbetur në Europë

Te Kukësi tanimë është kthyer në një sfidë të brendshme, një grup që kërkon titullin dhe pas 23 javësh kampionat nuk njeh asnjë humbje, kapiteni Hallaci thotë se futbollistët e kanë kthyer në një bast brenda vetes dhe kërkojnë ta ruajnë të pastër kutinë e humbjeve në klasif

Chelsea, 120 mln euro për 3 supergoditje
  • 2017-02-02

Chelsea, 120 mln euro për 3 supergoditje

Chelsea përgatit 120 milionë Euro për merkaton e verës. Blutë e Londrës, janë duke kaluar një moment shumë pozitiv dhe për të vazhduar në këtë rrugë ekipi ka nëvojë dhe për disa përfocime. Numri një i klubit londinez, Roman Abramovich ka vendosur t’i vijë në ndihmë tekn

Arsenal 60 mln euro per Reus Titujt e shtypit per merkaton
  • 2017-02-01

Arsenal 60 mln euro per Reus Titujt e shtypit per merkaton

p styletext-align justifyDaily Record e hapi faqen e pare me raportimin se Moussa Dembele ishte pare teksa udhetonte per ne Londer Paniku i tifozeve te Celtic-ut te cilet iu frikesuan nje transferimi te 20-vjecarit te Chelsea gjeti qetesi ne reagimin e menjehershem te klubit Keltet nxituan te thone

Champions League, Napoli dhe Benfika kualifikohen në 1/8
  • 2016-12-07

Champions League, Napoli dhe Benfika kualifikohen në 1/8

Napoli dhe Benfica janë dy ekipet që kualifikohen në fazën e 1/8 të Uefa Champions, me jugorët që mundën të zënë vendin e parë në grup  pasi triumfuan 2-1 në Da Luz. Callejon dhe Mertens ishin protagonistët e jugorëve në këtë sukses, teksa realizuan të dy në pjesën e dytë të