Rezultate te kerkimit per termin: +Cenomeri +Mehmet

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] cenomeri / docs[0] 32 / hits[0] 41 / keyword[1] mehmet / docs[1] 5469 / hits[1] 11051 /
Laert Vasili, nën lëkurën e gay-t Harold
  • 2017-05-29

Laert Vasili, nën lëkurën e gay-t Harold

Gjithçka ndodh në errësirë, ashtu si vetë titulli i komedisë Në errësirë. Nën regjinë e Najada Elmazit, komedia e zezë e Peter Shaffer, vazhdon të jepet me sukses në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli. Një vepër e përzgjedhur me kujdes nga regjisorja për të sjellë

No Pic available
  • 2014-05-13

“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një njoftimi të publikuar në disa media, Administratorja e Falimentimit të këtij sub

No Pic available
  • 2008-11-24

"Teatër, për të mos u dorëzuar!"

Ai gjithmonë ka dashur të jetë aktor... Regjisura lindi si një alternativë, jo si një dëshirë për të cilën duhej të këmbëngulte për ta realizuar. Më vonë, gjatë viteve të studimit në Akademinë e Arteve, mësoi se të dyja, aktrimi dhe regjisura, janë të pandara. Janë dy eleme