Rezultate te kerkimit per termin: +Center

Meta: total 1000 / total_found 2546 / time 0.001 / keyword[0] center / docs[0] 2546 / hits[0] 4013 /
Zjarr në hotelin luksoz, turistët fluturojnë nga dritaret për të vdekur (VIDEO)
  • 2019-04-10

Zjarr në hotelin luksoz, turistët fluturojnë nga dritaret për të vdekur (VIDEO)

Një godinë 57-katëshe që shërben si hotel dhe qendër tregtare në Bangkok të Tajlandës, është përfshirë nga flakët. There is/was a fire at #Bangkok CentralWorld convention center wing, the staff food court by the looks of it. pic.twitter.com/F2rH8HRMl5 — Conny Brunnkvist (@connyb

Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)
  • 2019-04-02

Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)

Klodian Ciruna, një person që herë hiqej si prokuror herë si gjyqtar dhe me dike tjetër prezantohej si djali i kryeministrit, dhe herë si vetë kryeministri Edi Rama, është marrë i pandehur nga prokuroria e Tiranës, për akuzën e Mashtrimit me shumë se një herë dhe në ditët në viji

Pyetjet e Valentina Bonizzinit
  • 2019-03-01

Pyetjet e Valentina Bonizzinit

Si ekzistojmë në ligj? Dhe çfarë tregojmë në fund? Këto janë pyetjet që përmbledhin reflektimin e artistes Valentina Bonizzi në veprat e krijuara dhe të realizuara në Shqipëri midis viteve 2017 dhe 2019. Këto vepra janë prodhuar gjatë një seri ndërhyrjesh artistike përmes dy kund

Call Center në burgun e Fierit, kapen 20 celularë të fshehur në (FOTO)
  • 2019-02-19

Call Center në burgun e Fierit, kapen 20 celularë të fshehur në (FOTO)

#td_uid_1_5c6c6dc57540a .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/b-nhg-80x60.png) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c6c

Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj, një performancë mbi heshtjen
  • 2019-01-17

Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj, një performancë mbi heshtjen

Artistët Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj bëhen bashkë në një performancë artistike, që do të vijë sot në orën 20.00 në Tulla Center. Info Jazz quhet instalacioni që do ta kthejë Tullën në një rezidencë, ku tingujt e klarinetës dhe të celularëve, thyejnë heshtjen e mbuluar nga

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda
  • 2019-01-12

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda

Kush është i varfër është i varfër pavarësisht nga mosha. Varfëria detyron fëmijët të punojnë në Shqipëri. Sipas të dhënave të Qendrës për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve (CRCA) 7 përqind e fëmijëve punojnë, ndërkohë që 12 mijë kanë braktisur shkollën. Pjesa më

Tregu i kokainës në BE, korrierë shqiptarë dhe call-centera droge në Ballkan
  • 2019-01-11

Tregu i kokainës në BE, korrierë shqiptarë dhe call-centera droge në Ballkan

Transformimi që ka pësuar tregu i kokainës në Europë është kryefjala e raportit më të fundit që ka publikuar Qendra Europiane e Monitorimit të Drogave. Teksa e vendos theksin te rritja e rolit të karteleve me origjinë nga Ballkani në sigurimin e kokainës nga Amerika Latine për tregun