Rezultate te kerkimit per termin: +Center

Meta: total 1000 / total_found 2441 / time 0.001 / keyword[0] center / docs[0] 2441 / hits[0] 3810 /
Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar
  • 2017-06-24

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar

Dhjetëra automjete dhe autobusë kanë hyrë dje në mbrëmje në territorin shqiptar, por edhe sot nga pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Fluksi, i pazakontë krahasuar me ditët e tjera, tregon se pjesa më e madhe e të rikthyerve vijnë për të votuar. Ndërkohë, shumë prej emigrantëve q

No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk më lini të vishem si dua, vij në punë me fustan

Një i ri ndërmori një veprim sfidues duke shkuar në punë me pantallona të shkurtra, por kompania e ktheu mbrapsht. 20 vjeçari britanik Joey Barge, nga Buckinghamshire, për shkak të të nxehtit vendosi të protestonte kundër kodit të veshjes. Kompania e cilësoi të papërshtatshme veshjen

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht
  • 2017-06-19

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht

Parti përfaqësuese apo parti mashkullore? Sipas INSTAT Shqipëria gratë përbëjnë 49 % të popullsisë, krahasuar me 51 % burra. Po në politikë? Asnjë nga 18 partitë politike konkurruese në zgjedhje nuk drejtohet nga një grua. Janë burra dhe çfarë burrash! PS ka të njëjtin kryetar pr

Fiks Fare / Pronari italian i call center kërcënon punonjësit
  • 2017-06-10

Fiks Fare / Pronari italian i call center kërcënon punonjësit

Fiks Fare solli këtë të premte rastin e një subjekti call center në Durrës, ku punëtorët nuk marrin rrogat dhe nuk u paguhen siguracionet. Disa punonjës të kompanisë G.R Communication u ankuan në redaksinë e emisionit investigativ. Të rinjtë nuk pranuan të dilnin publikisht, pasi ki

No Pic available
  • 2017-06-10

Lind bebi me peshën më të madhe në botë

Një nënë ka sjellë në jetë fëmijën me peshën më të madhe në botë. Vazja e porsalindur peshonte 6 kg, pothuajse dyfishi i madhësisë së një të porsalinduri mesatar. Christine Corbitt nga Florida e ka sjellë në jetë vajzën e saj me prerje çezariane dhe mjekët fillimisht menduan

No Pic available
  • 2017-06-08

Grabitet me dhunë një grua në Fier, arrestohet agresori

Një grua në Fier ka rënë pre e grabitjes, mbrëmjen e së martës. E.Ç., 30 vjeçe, banuese në lagjen 1 Maj, Fier, kallëzoi gjatë ditës së djeshme në polici se, rreth orës 20:25 të së martës, në lagjen 1 Maj, Fier, në vendin e quajtur Kupola Center, i kanë vjedhur me dhunë çantë

Sondazhi: Fieri e Durrësi të majtë. Mandatet që fiton PS, PD, LSI, Libra e PDIU
  • 2017-06-07

Sondazhi: Fieri e Durrësi të majtë. Mandatet që fiton PS, PD, LSI, Libra e PDIU

Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e dytë për zgjedhjet e 25 qershorit. Ndiqni tani live në Tonight Ilva Tare sondazhi kombëtar si dhe vota për tre qarqe: Durrës, Fier dhe Elbasan. Drejtori i IPR Marketing, Antonio Notto tha se për të kryer sondazhin, janë intervistuar 1000 perso