Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikat +Lindjeje

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.463Z

Pogradec, falsifikojnë certifikatën e të kërkuarit ndiqen penalisht

POGRADEC- Policia ka nisur procedim penal për dy punonjës të gjendjes civile në Komunën e Pojanit, në Korcë, pasi falsifikuan certifikatën e një personi të shpallur në kërkim. Theodhor Demiri 64-vjec dhe Nevreze Rustemi 53-vjece, të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Dokumentet për të përfituar pension të reduktuar të invaliditetit

ISSH: ISSH publikoi dje kushtet e prfitimit t pensionit t reduktuar pr personat q nuk kan mundsi t punojn pr shkak t dmtimeve n trup apo t verbr, n kuadr t transparencs me publikun. Disa nga kriteret jan kur personi ka humbur plotsisht aftsin pr pun, jo pr shkak t nj aksidenti n pun apo smundjes pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Shprndahet formulari A3

Tiran (Start)- Q prej dits s sotme kan nisur shprndarjet e formularve A3, pr t gjith kandidatt pr student t interesuar pr rreth 4 mij vendet e lira n universitetet publike n t gjith vendin. Agjencia Kombtare e Pranimeve (APRIAL), bn me dije se n kto formular jan pothuajse te gjitha degt universitar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.218Z

Raporti i UNHCR Rreth 4 mije femije siriane kane mbetur jetime

Një tragjedi njerëzore që nuk ka të ndalur. Dhe që përfshin gjithnjë e më shumë fëmijët. Me qindra mijëra fëmijë që nuk shkojnë në shkollë, me mijëra të tjerë që kanë mbetur jetimë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.211Z

Nis sot regjistrimi për shkollat e mesme

Regjistrimi, pranë sekretarisë së shkollës Nis sot regjistrimi pr n shkollat e mesme. Pr rreth dy jav prindrit do t ken koh t regjistrojn fmijt e tyre pr t vazhduar shkolln e mesme. Kt vit shkollat do t hapin dyert n datn 6 shtator pr t filluar vitin e ri shkollor 2010-2011. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Si të llogarisni pensionin që do të merrni

Kriteret dhe dokumentacioni për të përfituar pension pleqërie Numri i pensionistve n Shqipri sht rreth 550 mij, duke prbr grupin m t madh t cilt financohen nga buxheti i shtetit. do vit dalin n pension mijra persona, t cilt duhet t bredhin n zyrat e ISSH-s pr t marr pensionin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Nënat me shumë fëmijë, kur dalin në pension

Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikon kushtet që duhet të plotësojë një nënë me shumë fëmijë për të dalë në pension më herët Ndonse legjislacioni shqiptar n fushn e sigurimeve shoqrore dhe n at t daljes n pension sht i njsuar, ekziston nj kategori q ka mbetur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama