Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikatat

Meta: total 1000 / total_found 1471 / time 0.001 / keyword[0] certifikatat / docs[0] 1471 / hits[0] 1942 /
Hapen zyrat e reja në zonën e Freskut, Veliaj: Banorët të bëjnë regjistrimin
  • 2019-02-05

Hapen zyrat e reja në zonën e Freskut, Veliaj: Banorët të bëjnë regjistrimin

Banorët e zonës së Freskut, Qesarakës dhe ish-Fizikës Bërthamore nuk kanë pse udhëtojnë gjatë për të marrë një shërbim në njësinë e tyre administrative. Pas hapjes së Njësisë 13 në zonën e Kodrës së Diellit dhe Selitës, Njësisë 14 në zonën e Kasharit dhe Unazës së Re

Meta propozon ish-kreun e SHISH, në krye të KLSH-së
  • 2019-01-21

Meta propozon ish-kreun e SHISH, në krye të KLSH-së

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka propozuar emrin e Bahri Shaqirit për kreun e Këshillit të Lartë të Shtetit. Presidenti i Republikës me Dekretin nr. 11063, datë 19.01.2019, ka vendosur ti propozojë Kuvendit të Shqipërisë që z. Bahri Shaqiri të zgjidhet në pozicionin Kushtetues t

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

No Pic available
  • 2019-01-04

Punonjësi i Hipotekës mashtron banorët: Jam miku i djalit të kryeministrit!

Tre familje në Himarë i kanë paguar miliona lekë një punonjësi të Hipotekës Qendrore, me qëllim që të merrnin certifikatat e pronësisë. Në redaksinë e emisionit Fiks Fare u ankuan disa banorë të Himarës, të u kanë dhënë miliona lekë një personi të vetë quajtur Bledi Pupa,

No Pic available
  • 2018-11-18

Hapen zyrat e reja të Njësisë 8, Veliaj: Afrojmë shërbimet te banorët

Banorët e Njësisë Administrative 8 nuk ka nevojë të shkojnë deri te Bulevardi Zogu I për të marrë një çertifikatë, vërtetim apo çdo shërbim që ofrohet sot nga njësia. Pas zyrave të reja për Lagjen 13, Bashkia e Tiranës ka krijuar mjedise të reja edhe për Njësinë 8, të cilat

Veliaj: Përfitoni nga amnistia, regjistroni vendbanimin në njësinë ku banoni realisht
  • 2018-11-14

Veliaj: Përfitoni nga amnistia, regjistroni vendbanimin në njësinë ku banoni realisht

Banorët e lagjes që përfshin zonën jugore të Tiranës, Selitën, Kodrën e Diellit apo edhe Liqenin e Thatë, nuk u duhet të udhëtojnë më drejt Farkës apo Njësisë 5 për të pritur në radhët e gjata për të marrë një shërbim. Tani shërbimet mund ti marrin shumë më afër, në zy

No Pic available
  • 2018-10-26

Lista e shërbimeve që mund të merrni në kioskat elektronike

Qytetarët e Tiranës, përfshi edhe ata të zonave rurale, nuk duhet të presin më në radhë apo të marrin rrugë të gjata për të marrë një dokument. Jo vetëm kaq por dokumentet, përfshi certifikatat apo vërtetime të ndryshme, mund t’i marrin në çdo orë dhe kohë. Kjo falë mun