Rezultate te kerkimit per termin: +Cetinj

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] cetinj / docs[0] 60 / hits[0] 86 /
Mustafa Nano: Pse ndarja e Kosovës, është një ide e mirë
  • 2017-01-24

Mustafa Nano: Pse ndarja e Kosovës, është një ide e mirë

Nga Mustafa Nano Rexhep Qosja, me sa di unë, nuk është hera e parë që e hedh idenë e shkëmbimit të veriut të Kosovës, që është tërësisht nën kontrollin serb qysh prej përfundimit të Luftës (e që, me gjasë, do të jetë nën kontrollin serb derisa, larg qoftë, të fillojë n

Shqipëria, në Bienalen e Artistëve të Rinj
  • 2016-04-21

Shqipëria, në Bienalen e Artistëve të Rinj

Shqipëria anëtarësohet në rrjetin e Bienales së të Rinjve (BJCEMBiennale des Jeunes Créateurs de l'Europe et de la Méditerranée). Ky anëtarësim vjen pas marrëveshjes së bashkëpunimit në fushën e artit, kulturës dhe trashëgimisë midis Ministrisë së Kulturës dhe Bashkisë së To

Një shpresë e madhe për Shqipërinë tonë!
  • 2016-03-28

Një shpresë e madhe për Shqipërinë tonë!

Vendi i shqiponjave në sytë e të huajve. Nga lejlekët fushave gjatë rrugës, tipat e fshatarëve, fushat e mbjella, rrugët me gurë të thyer, xhandarët që ecnin paqësisht rrugës në Tiranë… : Po ju zbuloj një sekret të tmerrshëm. Uliksi është shqiptar. Po kështu Penelop

Dedë Gjo Luli, prijësi legjendar i Malësisë së Madhe
  • 2015-11-27

Dedë Gjo Luli, prijësi legjendar i Malësisë së Madhe

Falë një aktiviteti mbi gjysmë-shekullor në shërbim të përpjekjeve për liri, pavarësi e bashkim kombëtar, Dedë Gjo' Luli padyshim rreshtohet midis personaliteteve më të shquara të kombit. Nisur nga një ngjarje tashmë kthyer gati në legjendë, e lidhur me nismën e tij që në mo

VIZart International Watercolor  Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani
  • 2015-11-25

VIZart International Watercolor Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH-Klajdi Musabelliu/ - "VIZart International Watercolor", Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit dhe Bienalja e parë, e cila pasi solli në Shqipëri mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende të botës që ngjyrosën kryeqytetin dhe mbollën edhe fidanët e parë të këtij

Nishani vizitë shtetërore në Mal të Zi
  • 2015-03-23

Nishani vizitë shtetërore në Mal të Zi

Podgoricë - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar po zhvillon një vizitë shtetërore në Republikën e Malit të Zi me ftesë të homologut të tij, Filip Vujanovi?. Gjatë kësaj vizite dyditore Presidenti Nisha

No Pic available
  • 2015-03-23

Presidenti Nishani zhvillon vizitë shtetërore në Mal të Zi

23 mars 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar po zhvillon një vizitë shtetërore në Republikën e Malit të Zi me ftesë të homologut të Tij, Sh.T.Z Filip Vujanovic. Gjatë kësaj vizite dyditore P