Rezultate te kerkimit per termin: +Chac

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] chac / docs[0] 5 / hits[0] 6 /
10 tempuj më të lashtë në botë dhe historitë e tyre (FOTO)
  • 2016-09-02

10 tempuj më të lashtë në botë dhe historitë e tyre (FOTO)

Tempujt janë vende të shenjta adhurimi. Janë ndërtuar që nga kohërat e lashta në një numër të madh, një pjesë e tyre janë shkatërruar dhe harruar tërësisht. Megjithatë, disa prej tyre kanë rezistuar me shekuj dhe mbeten në gjendje të mrekullueshme edhe në ditët tona. 10.Tempull

Arti i Henry Moore-it ne Galerine Kombetare
  • 2013-08-10

Arti i Henry Moore-it ne Galerine Kombetare

Ka akoma kohë për ata që u iku rinia në Shqipërinë e izoluar të prekin artin e Henri Murit. 86 gravura, vizatime, skulptura në miniaturë ekspozohen javën e dytë të shtatorit në Galerinë Kombëtare, ekspozitë shëtit&e

No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

No Pic available
  • 2009-03-26

Spanja pranon gabimin për Kosovën

Madrid -Ministrja spanjolle e Mbrojtjes, Carme Chacon gjatë një debati parlamentar, të martën, pranoi para ligjvënësve te Senatit spanjoll, për herë të parë, “gabimet” që ishin bërë me mënyrën se si qeveria spanjolle e kishte përcjellë mesazhin për tërheqjen e trupave të saj

No Pic available
  • 2008-04-27

Evrope-Rusi, kjo perpjekje e pashprese

Nga John Vinocur Nuk ka asnje Lufte te re te Ftohte, vazhdon te thote bota, dhe ky eshte nje lajm i mire. Nga ana tjeter, me 5 maj, 4 aeroplane interceptues franceze "Mirage 2000" do te vendosen ne Islande me nje mision per t'u takuar me bombarduesit jo edhe aq te mirepritur ruse, qe do te depertojn