Rezultate te kerkimit per termin: +Champions +Leagues

Meta: total 106 / total_found 106 / time 0.000 / keyword[0] champions / docs[0] 9261 / hits[0] 13975 / keyword[1] leagues / docs[1] 270 / hits[1] 309 /
Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s
  • 2017-06-23

Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s

Edhe pas këtij sezoni Skënderbeu vazhdon të jetë skuadra e parë shqiptare që renditet më lart në klasfikimin e UEFA-s për klube. Korçarët edhe pse kanë humbur 6 pozicione krahasuar me një sezon më parë duke rrëshkitur në vendin e 204-t, i lënë pas të gjitha klubet e tjera shqipta

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne
  • 2017-06-19

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne

Respekt maksimal por kundërshtarin por aspak frikë. Shorti i turit të parë kualifikues të Europa Leagues e ka vendosur Partizanin përballë skuadrës bullgare të Botev Plovdiv, një ekip me eksperiencë në Kupat e Europës por që në vitet e fundit nuk ka pasur ndonjë ecuri mbresëlënëse

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

No Pic available
  • 2017-06-04

Real Madrid mbron trofeun e Champions, shkatërron Juventus

Real Madridi ka shpartalluar në finale Juventusin me rezultat 4-1, duke fituar Ligën e Kampionëve për të dytin vit radhazi dhe duke hyrë në histori .  Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka shkatërruar 4-1 skuadrën e Juventusit duke u bërë në këtë mënyrë skuadra e parë

Konte ka dilema për të ardhmen, Interi shpreson akoma
  • 2017-05-20

Konte ka dilema për të ardhmen, Interi shpreson akoma

Për të ardhmen e Antonio Kontes do të flitet vetëm pas përfundimit të finales së Fa Cup mes Çelsea-it dhe Arsenalit që do të luhet në 27 Maj në Wembley, por mundësitë që trajneri italian të qëndrojë në Londër pas fitimit të Premier Leagues janë shumë të mëdha. Aq të larta m

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales
  • 2017-05-11

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales

Mançester Junajtid dhe Ajaksi i Amsterdait janë dy favoritët ë mëdhenj për të siguruar finalen e madhe të Europa Leagues që do të zhvillohet me 24 maj në stadiumin Friends Arena të Solnas në Suedi. Gjysmëfinalet e kthimit të këtij kompeticione pritet të konfirmojnë Djajtë e Kuq dh

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para
  • 2017-04-18

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para

Champions League do të zbulojë mbrëmjen e së Martës dy skuadrat e para gjysëmfinaliste të këtij edicioni dhe vëmendjen kryesore e tërheq klasikja e futbollit Europian, Real Madrid-Bayern Mynih. Kampionët e Bundesligës pasi zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë në përballjen