Rezultate te kerkimit per termin: +Championsi

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] championsi / docs[0] 151 / hits[0] 156 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Tronditëse, Siti rrezikon përjashtimin nga Championsi!
  • 2019-01-04

Tronditëse, Siti rrezikon përjashtimin nga Championsi!

Viti i ri ka nisur me një lajm tronditës për botën e Man.City-it, klubi anglez rrezikon seriozisht përjashtimin nga kompeticionet europiane. Arsyeja? Mos respektimi i rregullave të fair-play-it financiar. Ai që e konfirmon një gjë të tillë është presidenti i komitetit të kontrollit fin

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla
  • 2018-12-17

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla

U hodh në Nion të Zvicrës shorti i Europa League, që përcaktoi çiftet e fazës së 1/16-aver të kompeticionit. Goglat u rezervuan kundërshtarë të lehtë skuadrave të mëdha, sidomos dy anglezeve, Chelsea dhe Arsenal, që do të kenë përballë respektivisht blutë Malmo dhe topçinjtë B

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave
  • 2018-12-14

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave

Më përfundimin e ndeshjeve në grupe të Europa League-s, janë përcaktuar tashmë të gjitha skuadrat që do të shortohen për raundin e 1/16-ave, ditën e hënë, ora 13:00. 32 skuadrat e kualifikuara, 24 nga grupet e Europa League dhe 8 të tjera që vijnë nga Championsi si vende të treta,

Cristiano Ronaldo sfidon Messin edhe në Itali!
  • 2018-12-10

Cristiano Ronaldo sfidon Messin edhe në Itali!

ZURICH, SWITZERLAND – JANUARY 12: FIFA Ballon d’Or nominees Lionel Messi of Argentina and FC Barcelona (L) and Cristiano Ronaldo of Portugal and Real Madrid smile during the FIFA Ballon d’Or Gala 2014 at the Kongresshaus on January 12, 2015 in Zurich, Switzerland. (Photo by Phili

Ndizet Championsi, me supersfidat Inter-Barça dhe Napoli-PSG
  • 2018-11-06

Ndizet Championsi, me supersfidat Inter-Barça dhe Napoli-PSG

UEFA Champions League rikthehet këtë mesjavë me raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe. E marta është dita e grupeve A,B,C dhe D. 3 janë sfidat që spikasin më shumë se të tjerat, Inter-Barcelona në grupin B, Napoli-PSG në grupin C dhe Atletico Madrid-Dortmund në grupin A. Vëmendja më e

Championsi në Romë, plagoset me thikë një tifoz rus    
  • 2018-10-24

Championsi në Romë, plagoset me thikë një tifoz rus    

Një tifoz rus ka mbetur i plagosur me thikë dhe dy të tjerë janë lënduar gjatë përleshjeve mes tifozerive të Romës dhe Cska-së së Moskës pranë urës Duca d’Aosta, pranë stadiumit Olimpiko para ndeshjes së Championsit mes dy skuadrave. Forcat e rendit kanë përdorur edhe gaz lo