Rezultate te kerkimit per termin: +Championsin

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] championsin / docs[0] 301 / hits[0] 322 /
Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri
  • 2019-04-11

Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri

Duke nisur nga viti 2024, turneu më prestigjioz për klube në kontinentin e vjetër do të ndryshojë format, ndërsa ka qenë e përditshmja franceze LEquipe këtë të mërkurë, që ka zbuluar strukturën e re të Champions League, sipas propozimit të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) të

Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!
  • 2019-03-17

Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!

Lazio rikthehet menjëherë te fitorja në Serie A me një goleadë ndaj Parmës. Kryeqytetasit me Strakoshën në portë dhe pa Ciro Immobilen në sulm e patën shumë të thjeshtë sfidën ndaj Parmës të cilën e fituan me rezultatin e thellë 4-1. 4-herë shënoi Lazio që në pjesën e parë m

Juventus-Atletico, momenti i së vërtetës për Ronaldon
  • 2019-03-12

Juventus-Atletico, momenti i së vërtetës për Ronaldon

Erdhi momenti i verdiktit të madh për Juventusin, pritjes 3-javori po i vjen fundi. Sontë në Allianz Stadium të Torinos do të zbresin në fushë Juventusi dhe Atletico e Madridit, për aktin e dytë të 1/8-ave të Champions League. Në Wanda Metropolitano bardhezinjtë u mposhtën 2-0 pa treg

Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos
  • 2019-03-12

Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos

Pas 3 triumfesh radhazi në Ligën e Kampionëve, Reali i Madridit u përball verën e kaluar me largimin e dy prej heronjve të triumfeve, trajnerit Zinedine Zidane dhe yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo. Megjithatë mjaftuan disa muaj që Florentino Perez të kuptonte se kishte humbur pjesën

Simeone i jep leksion Allegrit, përmbysje e madhe e M.City-t
  • 2019-02-21

Simeone i jep leksion Allegrit, përmbysje e madhe e M.City-t

Atletico Madrid bën për ujë të ftohtë Juventusin dhe pakëson ndjeshëm shanset e bardhezinjëve për të triumfuar në këtë edicion të Champions League. 5 gishtave të Ronaldos që u tregonte tifozëve të Atleticos të cilët e vëshëllyen, se ai ka fituar 5 Champions League, Los Colchone

No Pic available
  • 2019-02-13

Dortmundi bllokohet në aeroport, Sancho e Diallo harrojnë pasaportat

Pa pasaportë nuk ka udhëtim me avion, edhe nëse një skuadër e rëndësishme futbolli. Borussia e Dortmundit është detyruar të zbarkojë me vonesë në Londër, ku sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të përballet me Tottenhamin për në takimin e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Cham

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit
  • 2018-12-04

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit

Manchester City në telashe serioze. Skikurse informon britanikja Times, klubi anglez është shumë pranë përjashtimin nga Champions League. UEFA po përmbyll hetimet që ka nisur prej kohësh në kuadër të respektimit të rregullave të Fair Play-it Financiar, ku ka gjetur prova të thyerjes s