Rezultate te kerkimit per termin: +Chelsea

Total: 7367
  • 2020-09-15T14:07:43.439Z

Chelsea siguron Oscarin ?

Chelsea ka mposhtur Tottenhamin në garë për transferimin e mesfushorit të talentuar brazilian Oscar, në marrëveshje me vlerë prej mbi 22 milionë funtesh, ka njoftuar talkSport. Tottenham kishte shpresuar të siguronte shërbimet e 20 vjeçarit nga klubi i tij Internacional. Por, Chelsea ka n

• 2020-09-15T14:05:44.980Z

Chelsea mbetet favorit

Nga Express me 21 nentor 2010 ne ora 1646 Menaxheri i Tottenhamit Harry Redknapp mendon se Chelsea mbetet favorit per te mbrojtur titullin e tyre te kampionit ne Premierlige pavaresisht rezultateve negative ne javet e fundit. Chelsea ka pesuar humbje ne tri prej kater ndeshjeve te fundit nga Li

• 2020-09-15T14:08:06.377Z

Chelsea për titull

Menaxheri i përkohshëm Rafael Benitez beson se Chelsea mund të fitojë titullin e kampionit në Premierligë pavarësisht dështimit për të shënuar gol në dy ndeshjet e fundit të përfunduara 0-0. Chelsea ndau pikët me Fulhamin pasi tifozët e gjigantit londinez vërshëllyen Benitezin në

• 2020-09-15T14:06:17.264Z

Barazon edhe Chelsea

Skuadra e Andres Villas Boas, Chelsea e ka dominuar krejtësisht ndeshjen me Stoke city në Britannia Stadium, por nuk ka arritur të shënojë dot një gol, duke u ndarë barazim 0:0. Fernando Torres është shpallur futbollisti më i mirë i ndeshjes, d

• 2020-09-15T14:07:12.789Z

Chelsea fundos Napolin

Chelsea dhe Real Madridi janë dy skuadrat e fundit që kanë siguruar plasmanin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Anglezët e kanë eliminuar Napolin e Blerim Xhemailit pas 120 minutave të një ndeshje dramatike, në të cilën u shënuan pesë gola. Kurse, Real Madridi pa problem e eli

• 2020-09-15T14:07:35.146Z

Chelsea KAMPION

Chelsea është kampion i ri i Evropës. Për herë të parë në histori të klubit, skuadra londineze triumfoi në Ligën e Kampionëve. Kjo, pasi në finale mposhti Bayern Munichun pas penalltive (4:3) meqë rezultati pas 120 minutash lojë përfundoi në barazim 1:1. Heronj ishin Didier Drogba d

• 2020-09-15T14:04:32.369Z

Chelsea i rrezikshëm

Manchester United ka vetëm dy pikë më pak se Chelsea në tabelë, por ekziston ndjenja se diçka nuk është në rregull me kampionin e Premierligës. Humbja 2-0 nga Liverpool ishte dush i ftohtë për ekipin e Sir Alex Fergusonin, që dëshmoi se mungesa e Cristiano Ronaldos dhe Carlos Tevezit i