Rezultate te kerkimit per termin: +Chemnitzer

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] chemnitzer / docs[0] 19 / hits[0] 19 /
Dortmundi në raundin tjetër të Kupës
  • 2015-08-09

Dortmundi në raundin tjetër të Kupës

Dortmundi ka kaluar në raundin tjetër të Kupës së Gjermanisë, pas fitores së arritur në udhëtim te skuadra pak e njohur, Chemnitzer. Milionerët nuk hasën në vështirësi, për të arritur fitore prej 0:2. AdPlatformZone = {i

No Pic available
  • 2014-10-27

Kupa e Gjermanisë, përplasje Hamburg- Bayern Munich në turin e dytë

Ndeshja mes Hamburg dhe Bayern Munich, mbajtes i titullit, eshte nga me kryesoret e turit te 2-te te Kupes se Gjermanise te marten e te merkuren. Nje tjeter ballafaqim mes klubeve te divizionit te pare eshte ai mes Eintracht Francfort dhe Mönchengladbach, nderkohe qe klubi i Magdebourg (D4) do

Çfarë feste, çfarë "çmendurie"
  • 2014-09-28

Çfarë feste, çfarë "çmendurie"

Padyshim që festimi më i mirë i javës në futboll është parë në Ligën e Dytë të Gjermanisë. Derbi i qytetit i zhvilluar në mes të Dynamo Dresden dhe Chemnitzer ka sjellur kërë atmosferë të "çmen

Skela në ligën amatore
  • 2011-02-02

Skela në ligën amatore

Ervin Skela karrierën do ta vazhdojë në ligën e pestë gjermane, te skuadra amatore, Germania Windeck. Ai synon të pensionohet këtu, e më pas të vazhdojë punën në detyrën e një zyrtarit. Duke pasur parasysh moshën, mesfushori shqiptar nuk beson se ka bërë hap mbrapa. Nga Valdet Hasa

No Pic available
  • 2010-07-27

Shala, në pritje të ftesës së Kuzhesë

Mbrojtësi i Dande United shpreson në realizimin e ëndrrës së tij kuqezi Karriera si futbollist i ka ecur mirë deri tani, por ka një ëndërr, Kombëtaren kuqezi. Ky është Andis Shala, futbollisti kosovar i lindur në Gjermani, por që aktualisht luan në radhët e skuadrës skoceze të Dand

No Pic available
  • 2009-12-17

Kuzhe rinovon deri në vitin 2011

Josip Kuzhe është zyrtarisht trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Vendimi unanim për rinovimin deri në vitin 2011 të punësimit të 57-vjeçarit kroat u morr nga anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë mbledhjes FQINJ ME BERISHËN Në fakt, ko