Rezultate te kerkimit per termin: +Chetan +Sandesara

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.153Z

Akuzat për mashtrim, flasin indianët mashtrues: Sulme politike

Dy vëllezërit indianë Nitin Sandesara dhe Chetan Sandesara, që morën shtetësinë shqiptare vitin e kaluar dhe që u përfolën në media, se ishin persona të kërkuar për mashtrim kanë reaguar përmes kompanisë në Tiranë për të sqaruar të vërtetën e gjithë historisë sipas versioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.099Z

Po largohej nga Rinasi, arrestohet kunati i indianëve mashtrues

Policia ka arrestuar një shtetas indian  të shpallur në kërkim nga shteti i Indisë, i cili është kunati i dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara janë shpallur në kërkim nga shteti i tyre me akuzën e pastrimit të parave. Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet e Poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.098Z

Indianët mashtrues, përveç nënshtetësisë njëri konsull nderi i Shqipërisë (FOTO)

Paraditen e sotme në Rinas u arrestua nga me urdhër të Interpol Tirana shtetasi indian Hitesh Patel, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për pastrim parash. 59-vjeçari i arrestuar ka lindur në Indi dhe është banues në Nigeri, por Interpol Neë Delhi/ Indi kishte lëshuar një u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.101Z

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!

Në javën që lamë pas Shqipëria u përfshi në një skandal të rëndë diplomatik, ku janë të përfshirë ish-ministra dhe një anëtar aktual i kabinetit të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për strehimin në Shqipëri të dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, të akuzuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.103Z

A i ka mbyllur sytë Fatmir Xhafaj për vëllezërit mashtrues nga India?!

Përveç lidhjeve të forta politike që dyshohet të kenë pasur, vëllezërit indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, mund të jenë ndihmuar nga shpërdorimi në detyrë i drejtuesve të Ministrisë së Brendshme për të qëndruar dhe investuar në Shqipëri. Dhe për kohën kur bëhet fjalë, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.100Z

Indianët mashtrues, zbërthehen lidhjet e forta politike

Dhënia e nënshtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, të kërkuar për mashtrim në vendin e tyre, duket se ka përfshirë një sërë emrash të rëndësishëm politikanësh. Ata e kanë marrë nënshtetësinë shqiptare në kohën kur në krye të Ministrisë së Jashtme ka qenë Ditmir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama