Rezultate te kerkimit per termin: +Chicago

Meta: total 856 / total_found 856 / time 0.000 / keyword[0] chicago / docs[0] 856 / hits[0] 1157 /
No Pic available
  • 2017-04-29

Artisti kritikohet për pikturën madhështore të Michelle Obama

Një artist ka bërë një pikturë madhështore në mur për ish-Zonjën e Parë, Michelle Obama dhe është kritikuar rëndë. Njerëzit në rrjete scociale e akuzuan Chris Devins për kopjim të pikturës së një studenteje, e cila e kishte publikuar në Instagram para një viti. Si mund të vid

Pagat në MLS, ja sa përfitojnë Gashi e Hyka
  • 2017-04-26

Pagat në MLS, ja sa përfitojnë Gashi e Hyka

Emrat e mëdhenj të futbollit europian kanë zbuluar prej kohësh Amerikën. Përfitimet financiare nga lojtarët në perëndim të karrierës janë të konsiderueshme, ndërsa trajtim preferencial në tokën e mundësive kanë edhe dy kuqezinjtë, Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka. Dominimi i tij mu

No Pic available
  • 2017-04-10

Momenti kur pasagjeri nxirret zvarrë nga avioni

Pasagjerët kanë filmuar një moment kur një oficier policie ka nxjerrë zvarrë nga avioni një pasagjer tjetër në fluturimin nga Chicago në Louisville, pasi linja ajrore United Airlines kishte pranuar më shumë rezervime edhe pse nuk kishte më vend në avion. Kompania ajrore kishte bërë t

No Pic available
  • 2017-03-20

Nishan pa nishan, je një Hiç-president, ik sa më parë!

Poeti i njohur dhe përfaqësuesi diplomatik i Shqipërisë në Vatikan, Visar Zhiti komenton për GSH vendimin e presidentit të Republikës për të dekretuar të denoncuarin si hetues diktature, Fatmir Xhafajn. Në tekstin e tij, Zhiti duket i tronditur dhe e quan presidentin nishan pa nishan, Hi

Një studim i rrallë francez për shtypin shqiptar të viteve 1848-1939
  • 2017-02-24

Një studim i rrallë francez për shtypin shqiptar të viteve 1848-1939

Nga Aurenc Bebja, Francë Shkurt 2017 Shkrimi në vijim është botuar në revistën e Universitetit të Shkencave të Shtypit të Parisit. Në numrin e tretë të saj (korrik shtator 1939), francezi, André Ravry, përmes një analize të hollësishme, na sjell detaje të shumta për shtypin shqi

Nuk është Dita e Presidentit tim! Tre mijë protestues kundër Trump
  • 2017-02-21

Nuk është Dita e Presidentit tim! Tre mijë protestues kundër Trump

Me thirrjen “Nuk Presidenti im!” rreth 3 mijë demonstrues dolën të hënën në rrugët e Nju Jorkut për të protestuar kundër presidentit amerikan Donald Trump. Aktivistët anti-Trump shfrytëzuan festën dedikuar Presidentëve të SHBA-së, për organizimin e “Nuk është Dit

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun
  • 2017-02-09

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun

Kanë mbërritur në Tiranë ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, një organizëm që do të mbikëqyrë zbatimin e ligjit të Vettingut, pjesë e reformës në drejtësi. Por kush janë ekspertët e nivelit të lartë që vijnë nga gjithë bota? Ata kanë punuar në një sërë