Rezultate te kerkimit per termin: +China +One

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] china / docs[0] 568 / hits[0] 878 / keyword[1] one / docs[1] 3992 / hits[1] 5496 /
No Pic available
  • 2017-04-21

Mogherini: Humbësja e madhe është Britania, BE bën dhe pa të

Në kohën kur Britania e Madhe vendosi të mbajë zgjedhje të parakohshme më 8 qershor për të forcuar dorën e bisedimeve të daljes, shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini thotë se të humburit e divorcit janë britanikët. Nga Pekini, Mogherini tha se edhe

Dilemat e Rrugës së Arbrit
  • 2017-02-26

Dilemat e Rrugës së Arbrit

Një ide e vitit 1988 dhe ende e parealizuar. Kështu e konsiderojnë projektin e Rrugës së Arbrit ekspertët dhe ideatorët e këtij projekti. Sot, është kompania Gjoka Konstruksion e cila premton të realizojë projektin me një vlerë prej 190 milionë eurosh, por askush nuk e ka parë za

No Pic available
  • 2016-12-21

Ishulli afrikan ndërpret marrëdhëniet me Tajvanin

Qeveria e ishullit afrikan Sao Tome ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Tajvanin. Ky është një vendim i cili u mirëprit nga ana e qeverisë kineze, e cila e quajti atë si rrugën më të mirë drejt politikës One China sipas së cilës në botë ka vetëm një Kinë dhe Tajvani është pj

No Pic available
  • 2016-12-07

Tranzicioni Trump, emërohet sekretari i mbrotjes dhe ambasadori në Kinë

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka emëruar zyrtarisht James Mattis si sekretar të mbrojtjes, detyrë e cila aktualisht mbahet nga Ashton Carter. Gjenerali me katër yje në pension, i quajtur ndryshe edhe “qeni i çmendur”, njihet për kritikat

Votoni Ritën
  • 2013-02-12

Votoni Ritën

Rita Ora është e nominuar për shpërblimet më të rëndësishme në industrinë muzikore në Britani të Madhe, "BRIT Awards". Ajo garon në kategorinë "British breakthrough" ku janë të nominuar edhe Jake Bug

Rita mahnitëse, nominim i dyfishtë
  • 2013-01-11

Rita mahnitëse, nominim i dyfishtë

Rita Ora është nominuar në dy kategori, për shpërblimet më të rëndësishme në industrinë muzikore në Britani të Madhe,  "BRIT Awards". Ajo garon në kategorinë e "Depërtuesit britanik të vitit&quo

Lind kolosi ajror amerikanojugor
  • 2011-12-15

Lind kolosi ajror amerikanojugor

Autoritetet përkatëse miratuan të enjten bashkimin e dy linjave amerikanojugore, të cilat do të formojnë kështu kompaninë më të madhe të kontinentit dhe një prej më të mëdhave në botë. LATAM formohet nga ba