Rezultate te kerkimit per termin: +Choe +Son

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Koreja e Veriut e tepron, e quan Mike Pence budalla!

Një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut e quajti nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, budalla dhe paralajmëroi për përplasje të mundshme bërthamore nëse diplomacia dështon. Choe Son-hui tha se Phenjani nuk do ta lusë SHBA-në për dialog e as nuk do të përpiqet ta bind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.865Z

Pheniani gati për bisedime me SHBA, në rrethanat e duhura

Një zyrtare e lartë koreano-veriore tha sot se Pheniani do të ishte i gatshëm të ulej në bisedime me Shtetet e Bashkuara, në rrethanat e duhura. Choe Son Hui, drejtorja e përgjithshme për çështjet amerikane në Ministrinë e Jashtme të Koresë së Veriut bëri komente për gazetarët në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.865Z

Koreja e Veriut: Dialog me SHBA-të, por me kushtet tona

Koreja e Veriut kërkon të bisedojë me SHBA-të, por vetëm në kushte dhe rrethana të duhura. Kështu është shprehur Choe Son-hui, drejtori i përgjithshëm i zyrës mbi marrëdhëniet me SHBA-të, i ministrisë së Jashtme të Phenianit. Diplomatja, sipas agjencisë Yonhap, ka drejtuar delega

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama