Rezultate te kerkimit per termin: +Christian +Gut

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] christian / docs[0] 2147 / hits[0] 2729 / keyword[1] gut / docs[1] 40 / hits[1] 47 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit
  • 2017-02-04

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit

Intervistë me shkrimtaren dhe gazetaren e mirënjohur Klara Buda Bisedoi: Raimonda MOISIU Shkrimtarja, gazetarja dhe esseist-ja, Klara Buda është një emër fort i njohur në botën shqiptare, e cila jeton dhe punon mes Parisit dhe New York-ut. Më një përvojë të konsoliduar e mbresëlënës

Lista e plotë e nominimeve për Oscar
  • 2016-02-28

Lista e plotë e nominimeve për Oscar

Mesnatën e kësaj të diele (duke u gdhirë e hëna) zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar. Academy Awards ka kohë që ka publikuar listën e të nominuarve në evenimentin më të madh të kinematografisë. Filmi &ldquo

Nje profesor sipas pemes se tamblit
  • 2011-12-10

Nje profesor sipas pemes se tamblit

Speciale/Gjuhetari dhe shqiptari i shquar Remzi Pernaska Eumlshte i njohur fakti qe shqiptaret ne vecanti studiuesit shqiptare jashte vendit ame jane konsideruar si ambasadoret e vendit te vet ne fushat ku ata punojne e kontribuojne. Por gjithashtu eshte i nj

No Pic available
  • 2011-07-05

Shoqata “Konitza” e Brukselit, në festën e saj të përvitshme

05-07-2011 / Nga Eden Babani Shoqata Kulturore Shqiptaro-Belge “Konitza”, me qendër në Bruksel, u mblodh këto ditë në festën e saj të përvitshme, e cila mbahet çdo fund qershori. Përveç veprimtarëve dhe miqve të s

Fiksioni që mungonte mbi diktaturën
  • 2011-06-21

Fiksioni që mungonte mbi diktaturën

Nga Express më 21 qershor 2011 në ora 08:19 Përmes një morie ngjarjesh që ndjekin njëra-tjetrën me një shpejtësi marramendëse, një grup studentësh do të gjenden ballë për ballë me diktaturën dhe do të zbulojnë mizorinë e saj. Gjithçka do të marrë tatëpjetën thjesht nga nj