Rezultate te kerkimit per termin: +Christian +Schmidt

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] christian / docs[0] 2448 / hits[0] 3107 / keyword[1] schmidt / docs[1] 454 / hits[1] 853 /
Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot

No Pic available
  • 2019-02-15

Ministri i Merkelit shkund qeverinë: Boll me peshqit e vegjël, në BE hyni nëse

Një nga deputetët e Grupit Parlamentar CDU/CSU, Christian Schmidt i ka paraprirë protestës së opozitës shqiptare ditën e nesërme, duke bërë një apel të fortë si për qeverinë dhe dyshen PD-LSI, që lidhet me fatin e zgjedhjeve të ardhshme në vendin tonë. Matës për hapat e mëtej

No Pic available
  • 2017-08-05

Skandali i vezëve përfshin Gjermaninë. Çfarë është fipronili?

Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në vezë janë gjetur gjurmë nga iInsektizidi Fipronil. Çfarë është fipronili? Fipronili është një insekticid, i cili përdoret për mbrojtjen e bimëve dhe në veterinar

Gjermania përfshihet nga skandali i vezëve të infektuara
  • 2017-08-04

Gjermania përfshihet nga skandali i vezëve të infektuara

Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në vezë janë gjetur gjurmë nga iInsektizidi Fipronil. Çfarë është fipronili? Fipronili është një insekticid, i cili përdoret për mbrojtjen e bimëve dhe në veterinar

No Pic available
  • 2017-03-30

Basha: Mbështetje e plotë europiane për betejën për zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane (PPE) në Maltë ku mbajti edhe një fjalë në seancën plenare. Gjatë qendrimit në Maltë, kryetari i opozites ka zhvilluar takime me udheheqës të partive simotra dhe drejtues të institu

No Pic available
  • 2017-03-30

Basha merr përkrahjen e liderëve të PPE-së për zgjedhjet e lira

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane (PPE) në Maltë ku mbajti edhe një fjalë në seancën plenare. Gjatë qendrimit në Maltë, kryetari i opozites ka zhvilluar takime me udheheqës të partive simotra dhe drejtues të institu

No Pic available
  • 2017-01-20

Panariti takon homologun gjerman: Ndihmë për laborator rajonal analizash

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, i cili ndodhet për një vizitë në Gjermani, takoi në Berlin ministrin Federal gjerman të Bujqësisë, Christian Schmidt. Në fokus të bisedimeve mes dy ministrave ishin marrëdhëniet e mira të dy instit