Rezultate te kerkimit per termin: +Christian

Meta: total 1000 / total_found 2448 / time 0.001 / keyword[0] christian / docs[0] 2448 / hits[0] 3107 /
No Pic available
  • 2019-04-10

Panucci rikthehet në stol, Roma e zgjedh si trajner!

Christian Panucci shumë shpejt do të rikthehet në stol. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare i cili u përfol si pasuesi i Eusebio Di Francescos në stolin e Romës do të jetë pjesë e klubit verdhekuq sezonin e ardhshëm, por jo për të drejtuar skuadrën e parë por atë U-23. Roma i ka

FSHF gjen trajner për Kombëtaren, Duka drekon me ish-teknikun e Milanit
  • 2019-04-06

FSHF gjen trajner për Kombëtaren, Duka drekon me ish-teknikun e Milanit

Pas shkarkimit të Christian Panuçit, Federata Shqiptare e Futbollit vijon kërkimet për një emër të denjë si pasues të teknikut italian, që do të drejtojë Shqipërinë në fushatën e kualifikueseve për Euro 2020. Burime nga FSHF-ja konfirmojnë për Top Channel se një prej emrave në k

Situatë e vështirë mister, çfarë i tha Duka para shkarkimit Panuçit!
  • 2019-03-28

Situatë e vështirë mister, çfarë i tha Duka para shkarkimit Panuçit!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka dhënë detaje në lidhje me shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Sipas tij situata në kombëtare ishte e rëndë ndaj ai së bashku me stafin morrin këtë vendim. Shkarkimi i Panuccit ishte jo fare i papritur. Nuk u shkarkua vetëm për një

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!
  • 2019-03-25

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!

Ishte në shkallët e stadiumit Loro Boriçi mbrëmjen e të premtes dhe Edi Reja u përfol si njeriu më i mundshëm për të marrë vendin e Christian Panuccit, i cili u shkarkuar menjëherë pas takimit me Turqinë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Tekniku italian 73-vjeçar ka dhën

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali
  • 2019-03-24

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali

Dyqind prekje me topin e tenisit pa rënë në tokë dhe një test paraprak me Los Blancos. Flet Babai, Lulzim Balliu: Është akoma shpejt Me topin e tenisit ndër këmbë, ai bëri njëqind e nëntëdhjetë e tetë palexho, njëqind e nëntëdhjetë e dy të filmuara nga unë. Messi bëri njëqind

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)
  • 2019-03-23

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren 0-2 në Loro Boriçi dhe e nisën në mënyrën më të mirë edicionin eliminator Euro 2020. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe krijuan