Rezultate te kerkimit per termin: +Christophe +Lamfalussy

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.092Z

Shefi i EULEX-it, ne Beograd kete muaj

Shefi i misionit te Bashkimit Evropian per forcimin e sundimit te ligjit ne Kosove, Yves De Kermabon, do te vizitoje Beogradin ne mesin e ketij muaji. Lajmin e konfirmoi Drejtori i zyres per Informim, Christophe Lamfalussy. “Ka plane per nje vizite nga mesi i muajit mars, por nuk m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.840Z

Protokolli është aktivizuar, por nuk është shfrytëzuar

Zëdhënësi i EULEX-it, Christophe Lamfalussy, ka thënë se protokolli është në fuqi por ende nuk ka filluar të zbatohet.  "Protokolli për bashkëpunimin policor me Beogradin është aktivizuar, por deri tani nuk është shfrytëzuar. Nuk ka pasur këmbim të informatave. EULEX-i planifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.870Z

EULEX hedh poshtë deklaratat e Beogradit

EULEX-si hedh poshtë deklarimet e Beogradit se nuk ka nisma për bisedime me Prishtinën. Shefi i Zyrës për informim i këtij misioni, Christophe Lamfalussy tha të martën se mund të thuhet se bisedimet teknike kanë filluar që në muajin mars, me vizitën e shefit të EULEX-it Yves de Kermabo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.535Z

Javen tjeter rritet prania e EULEX ne veri

Brenda javes se ardhshme pritet rritja e prezences se zyrtareve te Bashkimit Evropian ne veri te Kosoves. Sipas Telegraf, pjesetaret e EULEX pritet qe fillimisht te vendosen ne ndertesen e policise. “Plani eshte qe zyra e EULEX-it ne veri te hapet ne javet e ardhshme, ne ndertesen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.252Z

Nënshkruhet protokolli Serbi-EULEX

Me gjithë kundërshtimin e fortë të institucioneve të Kosovës, EULEX-i ka nënshkruar të premten protokollin për bashkëpunim policor me Ministrinë e Jashtme të Serbisë. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare ku theksojnë se nënshkrimi për EULEX-in është bërë nga shefi i komponen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.761Z

Bisedimet me Beogradin? Për "çështje teknike"

doganat dhe drejtësinë. Sipas tyre, marrëveshjet kanë të bëjnë me shkëmbimin e informatave, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për një numër çështjesh. Një nga zëdhënësit e EULEX-it, Christophe Lamfalussy, i tha BBC-së se autoritetet në Prishtinë janë të njoftuara me përpjekjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.094Z

EULEX hedh poshtë deklarimet e Beogradit se nuk ka bisedime me Prishtinën

Prishtinë, 22 korrik, NOA EULEX-i ka hedhur poshtë deklarimet e Beogradit se nuk ka nisma për bisedime me Prishtinën. Shefi i Zyrës për informim i këtij misioni, Christophe Lamfalussy tha se mund të thuhet se bisedimet teknike kanë filluar që në muajin mars, me vizitën e shefit të E

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama