Rezultate te kerkimit per termin: +Cikli

Meta: total 1000 / total_found 2418 / time 0.001 / keyword[0] cikli / docs[0] 2418 / hits[0] 3330 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-18

Rimëkëmbja befasuese e eurozonës në 2017-ën

Rritja e fortë vendos bazat për betejën brenda BQE-së në lidhje me nxitjen e masave stimuluese Deri vonë, pika në të cilën kanë rënë dakord ekonomistët ishte se SHBA-ja këtë vit do të tejkalojë rivalët e saj në fushën e ekonomisë, e nxitur kryesisht nga stimuli ekonomik i Donald

No Pic available
  • 2017-06-15

Letra/ De Biasi largohet i përlotur: Asgjë nuk e shkëput lidhjen time me kombin tonë!

Gianni De Biasi nuk është më trajner i Kombëtares. Vetëm një ditë, pasi njoftoi se do të qëndronte në Kombëtaren Shqiptare deri në fund të eliminatoreve të Botërorit 2018 dhe më pas nuk do ta rinovonte kontratën, sot tekniku italian dha dorëheqjen. Dëshiroj të theksoj se sot larg

Fjala e lamtumires e De Biasit. Shqipëria në kërkim të një trajneri të ri
  • 2017-06-14

Fjala e lamtumires e De Biasit. Shqipëria në kërkim të një trajneri të ri

Giani de Biasi zyrtarizon largimin e tij nga drejtimi i kombëtares shqiptare.  Aktualisht ndodhen në një konferencë per median së bashku me kreun e FSHF-se, Armando Duka. De Biasi tha se cikli i tij kishte përfunduar  ndërsa largohej nga drejtimi i skuadrës përfaqësuese të

No Pic available
  • 2017-06-14

De Biazi lexon i përlotur letrën e dorëheqjes: Faleminderit Shqipëri! Përgjithmonë në zemrën time

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, duke bër

No Pic available
  • 2017-06-14

Dorëheqja e De Biazit nga kombëtarja shqiptare, Duka: Trajneri më i mirë, më surprizoi vendimi i tij

Kreu i FSHF, Armando Duka ka komentuar vendimin e Xhani de Biazit për tu larguar nga kombëtarja shqiptare. Në konferencën e përbashkët për shtyp me De Biazin, kreu i FSHF tha se ky vendim i erdhi i papritur. Teksa e cilësoi trajnerin më të mirë dhe me rezultate të suksesshme për kombët

Lamtumira, letra e plotë e Xhani de Biazit
  • 2017-06-14

Lamtumira, letra e plotë e Xhani de Biazit

Kjo është letra që Xhani de Biazi i komunikoi FSHF-së, vendimin për largimin nga Kombëtarja Shqiptare: Kjo është një faqe e përvojës time profesionale në Shqipëri që kurrë nuk do kisha dashur ta shkruaja! Kam menduar dhe medituar gjatë dhe dëshiroj tju informoj se duke nisur nga sot