Rezultate te kerkimit per termin: +Cilsia

Meta: total 76 / total_found 76 / time 0.000 / keyword[0] cilsia / docs[0] 76 / hits[0] 83 /
No Pic available
  • 2011-09-19

Referenc n blerjen e nafts; po n blerjen nga institucionet pse jo?

Vladimir Puka N nj koment t Agjencis Internacionale t Energjis IEA referuar nga Euronews.net kt jav, çmimet ende t larta t Nafts Brut krcënojn shrimin e ekonomis duke grryer krkesen pr nnproduktet e saj; pr pasoj parashikohen reduktime t metejshme t krkesave t paktn deri n fund t vitit. Ndrkohë B

No Pic available
  • 2010-08-31

Skandali/ Salmonela në Sarandë u mbajt e fshehtë

Sarand Autoritetet nuk e bn publike ngjarjen pr t mos “cenuar” sezonin dhe zhvillimin turistik Vetm n dhjet ditt e fundit, n spitalin e Sarands jan paraqitur 300 persona me viroza t stins, t cilt jan dyshuar pr salmonel, e njohur si tifo e zorrve. Ndrkoh q numri i t dyshuarve nga korrik

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e

No Pic available
  • 2010-08-28

Buka e përditshme, një mijë lekë copa

Rritet mimi i produktit baz t tryezave t shqiptarve. Kostot do t investigohen Nj buk standarde shitet n kryeqytet deri n 100 lek. Bukpjeksit thon se sht rritur mimi i miellit, ndonse nuk pranojn t prononcohen publikisht, mimet n listat q ata afishojn ndryshojn pothuajse do dit me 10 lek. Pas investi

No Pic available
  • 2010-08-26

Berisha, emigrantëve: Kthehuni, investoni në atdhe

Qeveria, 100 milionë lekë për rrugën e Petrelës. Në 5 vjet ndryshuam Shqipërinë, opozita të mos e mohojë Kryeministri Sali Berisha u bri dje thirrje shqiptarve n emigrim t kthehen dhe t investojn n vendin e tyre pr t uar m tej ndryshimin e madh. Sipas tij, emigrantt duhet

No Pic available
  • 2010-08-26

Universitetet amerikane, fabrikat e elitës së trurit

Sipas shum sondazheve dhe klasifikimeve, 17 universitete amerikane listohen si m t mirt n 20 universitetet e par n bot. Prse Amerika vazhdon q t ket lidershipin n fushn e arsimit t lart? Pr t gjetur studentt m t mir n bot, przgjedhsit kan organizuar nj turne rekrutimesh n katr kontinente t bots dhe

No Pic available
  • 2010-08-25

Berisha, shqiptarëve: Kthehuni investoni në vendin tuaj

Rruga e re e komuns Petrel i ka kushtuar buxhetit t shtetit 100 milion lek. Ajo sht ndrtuar sipas standarteve m t mira dhe fal saj mund t shkohet m lehtsisht dhe n kalan e Petrels, nj ndr kalat m t vjetra dhe panoramike t vendit. Nj vit nga premtimi i dhn banorve t Petrels pr ndrtimin e rrugs, kry