Rezultate te kerkimit per termin: +Cilsia

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Cilsi e dobt imentoje, ndrpriten punimet

Jan ndrprer punimet n autostradn Durrs Kuks. Shkak pr kt ka qen cilsia e dobt e imentos. Ka qen ndrhyrja e supervizorve italian q kan ndrprer punimet n segmentin Kolsh. Ata shprehen se cilsia e imentos s prdorur sht e dobt dhe nuk prshtatet me kushtet pr ndrtim t cilsis s krkuar n terren. Supervizor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.294Z

2009, në Shqipëri u përmirësua cilësia e jetesës

Cilsia e jetess n Shqipri sht prmirsuar ndjeshm gjat vitit t fundit. Nj studim i organizats prestigjioze mbi cilsin e jetess n vende t ndryshme t bots International Living, e rendit SHqiprin n vendin e 65 nga 194 vendet e prfshira n indeks me 63 pik. Thn ndryshe, cilsia e jetess sht prmirsuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Investitorët zbulojnë Shqipërinë, vendin që i ka rezistuar mirë krizës

Vite m par, imazhi i keq i nj vendi t vogl si Shqipria, q konsiderohej si mishrim i korrupsionit dhe mungess s ligjit, friksonte biznesment serioz, por sot, kjo ka ndryshuar rrnjsisht. Sipas t prditshmes prestigjioze gjermane Frankfurter Allemagne Zaitung, vitet e fundit, cilsia dhe numri i biznesme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Rruga Siri Kodra, Bashkia asnjë investim prej 14 vjetësh

Kjo sht gjendja e nj pjese t rrugs "Siri Kodra", tek zona e ish-Frigoriferit. E till si edhe duket n kto pamje, kjo rrug gjendet prej mse 14 vjetsh. Kjo sht nj zon tregtare, ku ndodhen mbi 150 magazina me aktivitete t ndryshme, e pikrisht pronart e tyre jan ata q shprehen t shqetsuar pr k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Kakavij, fillon kthimi i emigrantve pr festa

Mbi 5 mij emigrant shqiptar q jetojn dhe punojn n Greqi kan hyr gjat pes ditve t fundit n Pikn e Kalimit Kufitar t Kakavijs. Komandanti i piks s kalimit kufitar t Kakavijs, Ziadin Allaraj, ka deklaruar se qysh prej fillimit t javs, numri i emigrantve shqiptar q dshirojn t kalojn festat e fundvitit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Arsimi, ligji pr t gjith

Kryetari i Konferencs s Rektorve, Jorgo Kaani dhe nnkryetari Aleks Luarasi deklaruan sot n nj konferenc se ligji i ri i Arsimit t Lart duhet t zbatohet njsoj si n universitetet publike, ashtu dhe n ato private. Kaani deklaroi se duhet t matet cilsia pran do universiteti. Duhet t nis menjher si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Berisha prezanton pyetësorin e përfunduar që do ti dorëzohet nesër Komisionit Europian

Kto jan prgjigjet e qeveris shqiptare ndaj pyetsorit t Komisionit Europian, prmbledhur n nj botim prej 3854 faqesh, t cilin do ta dorzoj zytarisht t mrkurn n Bruksel, Kryeministri Sali Berisha. Nj ngjarje q kryeministri e cilsoi t rndsishme pasi vlersimi i dokumentit nga strukturat prgjegjse t BE, v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama