Rezultate te kerkimit per termin: +Cilado

Meta: total 1000 / total_found 1408 / time 0.016 / keyword[0] cilado / docs[0] 1408 / hits[0] 1459 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

Djegia e mandateve/ Rama mbyll konferencën: Ata ikën, ne që mbetëm do
  • 2019-02-21

Djegia e mandateve/ Rama mbyll konferencën: Ata ikën, ne që mbetëm do

Konferencën e tij urgjente për mediat shefi i qeverisë Edi Rama e ka mbyllur duke i dërguar një mesazh të qartë opozitës se nuk ka ndërmend ta çojë vendin në zgjedhje të parakohshme. Sipas Ramës, jeta parlamentare nuk do të ndalet edhe pse ata që ikën do të bëjnë çmos për të p

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS
  • 2019-02-14

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS

Nga Fadil LEPAJA Ne nuk jemi vetëm shtazë politike. Ne jemi edhe popull politik. Jo sepse veprojmë politikisht, por se rrimë politikisht. Rrimë këmbëkryq në politikë. Unë, ti, ai… të gjithë. Por, të e marrim pak me gramatikë, këtë çështje. Te zgjedhojmë politikisht, për she

Milo: Politikisht, debati fokusohet te periudha pas 29 Nëntorit. I bien fyellit
  • 2018-11-30

Milo: Politikisht, debati fokusohet te periudha pas 29 Nëntorit. I bien fyellit

I ftuar në studion e emisionit Open të moderatores Eni Vasili, historiani Paskal Milo është shprehur se nuk dëshiron të flasë dhe të debatojë politikisht, por bazuar mbi historinë. 29 Nëntori sipas tij duhet parë thjesht dhe vetëm si përvjetor i Çlirimit të Shqipërisë para përfund

FARSA E RE E BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ
  • 2018-11-24

FARSA E RE E BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ

Nga Astrit PATOZI (Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit dhe nga zgjedhjet fiktive, që po zhvillohen në Partinë Demokratike) Megjithëse unë e kam deklaruar publikisht se nuk më lidh më asgjë me partinë personale të Lulzim Bas

Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për Evropën e fortë
  • 2018-11-10

Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për Evropën e fortë

Emmanuel Macron priti sot në Elysse, homologun e tij amerikan Donald Trump ashtu si edhe liderë të tjerë globalë pasi nesër do të zhvillohet ceremonia madhështore në Paris me rastin e 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore. Por mes dy liderëve shumë të diskutuar n

Kuvendi nis punën pa opozitën, Ruçi: Të bashkohemi për integrimin në BE
  • 2018-09-04

Kuvendi nis punën pa opozitën, Ruçi: Të bashkohemi për integrimin në BE

Me gjysmën e sallës së Kuvendit të lënë bosh nga partitë opozitare që kanë vendosur të zhvendosen në Shkodër, ku sipas tyre krimi i organizuar ka vendosur me shpatulla pas muri shtetin ligjore, policinë dhe qeverinë, ka nisur sesioni i ri parlamentar në vend. Opozita ka filluar zbarki