Rezultate te kerkimit per termin: +Cilat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.717Z

Cilat jane

Gjykata Evropiane e te Drejtave te Njeriut eshte nje institucion nderkombetar qe, sipas disa kushteve, mund te pranoje kerkesat e personave, te cilet ankohen per shkelje te te drejtave te garantuara nga Konventa Evropiane e te Drejtave te Njeriut. Kjo Konvente eshte nje marreveshje nepermjet te cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.492Z

Ja cilat kafshë mund të theren kurban e cilat jo

​Kafshët te cilat mund te theren për kurban janë: lopët, devetë, dhente dhe dhite. Për te qene i vlefshëm kurbani duhet ti plotësoje këto kushte: lopet duhet te kenë me shume se dy vjet, devetë me shume se pese vjet, dhentë me shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.524Z

Zgjedhjet në fakultete, ja cilat janë kandidaturat

Tiranë- Janë bërë zyrtare listat e kandidatëve për rektorë dhe dekanë në universitetet e Tiranës.Rektori aktual i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule do të ketë si rivle Mimoza Hafizin, pedagoge në Fakultetin e Shkencave të Natyrës.Në Fakultetin e Histori- Filologjisë dekani aktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.139Z

Manipulimet, cilat kuti i hapi e cilat i mbylli KQZ

Autori i Lajmit: Nga Lorenc Vangjeli“Kur votoni, ju keni pushtet!” Ky është slogani i zgjedhur në krye të faqes zyrtare të KQZ-së. Por pak kush e di që pushteti i djeshëm dhe i sotëm politik në Shqipëri, i detyrohet shumë jo vetëm vullnetit të votuesit që i drejtohet slogani i KQZ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.483Z

Cilat janë cilësitë e personave të ndjeshëm?

Psikologji – Personat e ndjeshëm ndonjëherë shihen si të brishtë, por ekzistojnë disa aspekte në të cilat ata shkëlqejnë, e pikërisht atje ku ndjeshmëria e tyre është më e zhvilluar. Zbuloni më shumë duke lexuar artikullin e mëposhtëm Shumë shpesh karakteristikat psi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.062Z

ISHP: Cilat plazhe jane te pastra

Instituti i Shendetit Publik, analiza ne te gjitha plazhet e vijes bregdetare te vendit. Si paraqitet situata Te shkosh me pushime dhe te pesosh ndonje infeksion, eshte me e keqja qe mund t’u ndodhe pushuesve. Pervecse shpenzojne shuma te medha parash per te bere pushimet, ata duhet me pas te ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.563Z

Ja cilat janë femrat më të lumtura

Një studim amerikan ka evidentuar se si femrat më të lumtura janë ato të cilat kanë një karrierë prej pornostarje. Duket se ato gëzojnë një autostimë më të madhe se mesatarja dhe se priren drejt një shkalle pozitiviteti më të lartë në jetën e tyre. Gjithashtu arsyeja e lumturis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama